Šerif městečka Santa Rosa, Ir Killpatrick, právě učí svého synka Kevina chytat mustangy do lasa, když do městečka vtrhne banda nelítostného zabijáka Franka Branda. Bandité přepadnou místní banku, ve které dojde k přestřelce. Killpatrickovi se podaří bez použití zbraní chytit bandity do pasti, Brand se však skryje v místnosti, kde jsou shromážděné ženy s dětmi. Jako rukojmí vezme malého Kevina a pod pohrůžkou, že ho zabije, si na šerifovi vymůže zpět své muže, zbraně i ukradené peníze. Přesto chlapce odváží s sebou, jako pojistku hodlá ho pustit až za městem. Z domu vyběhne chlapcova matka Katherin a pověsí se Brandovi za sedlo, ten ji chladnokrevně zastřelí a zároveň hodí chlapce pod kopyta koní chlapec je ušlapán. Pološílený žalem se Killpatrick vydává za bandou, která mezitím už překročila mexickou hranici. Tam už jeho pravomoci nedosahují, ale jeho jediným životním cílem je teď pomsta (oficiálny text distribútora)

LiVentura

Výborný westernový příběh o jednom zásadovém šerifovi, který při jednom tragickém okamžiku přijde o celou rodinu rukama malé dravé americké bandy desperátů. Tento snímek o pronásledování až za hranice s Mexikem, kde už šerif pravomoce ztrácí a přesto chce stále vymáhat právo, ten dobře vykresluje situaci, v které se kdysi nejednou vyskytlo mnoho příhraničních strážců zákona a až po roce 1930 se přeshraniční hlídky začaly stavět za podpory obou vlád dotčených zemí...! ()

Cervenak

"Írska zlatovláska" v kvalitnej sedemdesiatkovej brutalite plnej krvavých priestrelov hláv, zabitých detí a mučených a zneužívaných žien. Prenasledovací western s dostatkom akcie a trochou zamyslenia o rozdieloch medzi pomstou a spravodlivosťou. ()

Rob Roy

Poměrně slibný a netradiční začátek se brzo změní v obyčejný snímek o pomstě. Jako klad bych zmínil fakt, že film ukazuje některé paradoxy zákonů, které se ne vždy vyplatí poslouchat. Na druhou stranu film ubíjí velmi nenápaditá režie ( kiksy typu: zástupce šerifa se sehne před banditou, přestože ten má místo jedné ruky těžkou ocelovou kolejnici ). ()

sud

Vskutku povedené westernové drama. Čekal jsem, že to nebude nic moc, ale byl jsem příjemně překvapen. Film zobrazuje šerifa, který nenosil zbraň do té doby, než mu zabili rodinu. Od té doby neváhá použít jakékoli prostředky, aby vrahy své rodiny pobil. Mění se v bezcitného mstitele a téměř v negativní postavu. Richard Harris svou roli zahrál znamenitě a čtyři hvězdičky si tento film zaslouží hlavně kvůli němu. ()

tahit

Originalitou western neoslnil, ale na jedno zhlédnutí je tento starší kousek celkem pohoda. I když zub času na tom vykonal své dílo. ()

Kimon

Tohle není přeslazená limonáda s nažehleným Johnem Wainem s plnou hubou bílých zubů. Toto je totiž skutečný, nefalšovaný western. Takový, jaký má western být. Drsný, bez sladce milostných scén a výborně zahraný. ()

YURAyura

8/10 Snad jedina positivni role VELKEHO Ala. Ehm Richarda zamerne vynechavam, bo Al mete ostatni neuveritelnym zpusobem - mozna ze mel spis hrat toho padoucha. Na to, jak mel serif nachystana opatreni proti zlocincum se mu to hned v uvodu uplne nepodari ukocirovat, takze nezbyva, nez se stat muzem bez zabran a k pozabijeni vsech zlocincu zodpovednych za umrti v rodine zneuzit a pouzit vsechny, co se pripletou do cesty. Celou dobu mi vadil ale Harrisuv trademark v podobe dlouhych vlasu kvetinovych deti, ktere se diky celence stavaji prilehavou prehazovackou na jeho hlave a jsou krasne a ciste, at uz se hrdina vyvali v jakemkoli svinstvu. Zaporne postavy jsou spravne hnusne - az na cernocha, ktery nedostane v mocem moc prostoru. Sam mel westernu natocit vic - stejne jako Al - skoda, preskoda. ()

Martin741

Vskutku neznamy, a pravom zabudnuty western zo 70. rokov - westernove mestecko plane, kulisy plane , akurat obcas mali dialogy daco do seba ...... raz som to videl, stacilo, viac sa k tomu nevratim : 30 % ()

JohnSmith

Upřímně mi Harris do westernu moc nepasuje, ale jeho irskej šerif je správně drsnej. Trochu mě překvapil konec filmu, který jsem opravdu nečekal. ()

Han22

První z pouhých šesti westernů za rok 1973. A moc se mi nelíbil. Už to téma je ohrané - šerifovi zabijí manželku a syna, tak se vydá zabít jejich vrahy. Do cesty se mu plete příšerně otravný mexický šerif a zbytek je taková béčková naháněčka ošklivých lidí v ošklivých hadrech ošklivými lokacemi ala spaghetti western. Richard Harris vypadá jako chodící smrtka a jeho postava je psychopat, který neváhá ani vzít dítě jako rukojmí. A ještě kupa pitomostí, kterým vévodí muž s kolejnicí místo ruky... a skončí to samozřejmě špatně. Zkrátka westernové béčko s nesympatickým hrdinou, které mě nebavilo víc než na 2*. ()

Slimak

Richard Harris a Rod Taylor tvoří hlavní hereckou dvojci ve vskutku zmáknutém westernovém kousku.Příběh šerifa Killpatricka jenž se pod vlivem žalu a vzteku mění v nelístostného lovce, který se nevyhýbá žádnému zvěrstvu aby dostál svému slibu a pomstil svou rodinu, kterou má na svědomí bezcitný mordýř Brand...v mnoha ohledech silný a nelaskavý snímek který v člověku zanechá notný pocit absurdity a nespravedlnosti.Klóbrc dolů...vskutku to byl film velice dobrý! ()

toktokmokmok

Myslím, že väčšina westernov je len slabý čajík oproti tomuto majstrovskému psychokúsku so skvelým Richardom Harrisom i všetkými ostatnými pod taktovkou nezávislého mohykána Fullera. ()

harycek

Dosti drsný western bohužel jsem ho viděl v hrozné kvalitě obrazu a zvuku ale líbila se mě ta pravdivost a realita , zvláště ten záběr jak se mexický šerif zhroutí z koně a až poté je slyše výstřel to bylo super a málokdy se to vidí!?!?!Ale se závěrem to bylo kapičku přehnané a mimo realitu, to nežeru!!!! ()

FISSSH

Nevěděla jsem, co od toho čekat, ale opravdu mě zaujal R. Harris - oproti některým dalším jeho filmům bylo tohle výborné a hlavně zvláštní. Tenhle herecký výraz jsem u něj ještě neviděla. ()