Show se uskutečnila 18. ledna 1998 v San Jose Arena (San Jose, Kalifornie). Na kartě se sešlo šest zápasů.

1) Vader vs. The Artist Formerly Known as Goldust
2) Max Mini, Mosaic & Nova vs. Battalion, El Torito & Tarantula
3) The Rock vs. Ken Shamrock (WWF Intercontinental Championship)
4) The Legion of Doom vs. The New Age Outlaws (WWF Tag Team Championship)
5) Royal Rumble Match
6) Shawn Michaels vs. The Undertaker (WWF World Heavyweight Championship Casket Match) (TheSpearCZ)

OG_Swifty

Tenhle rocnik byl celej o Austinovi, kterej napadal vsechny mozny wrestlery v epizodickejch dilech Raw / Smackdown pred eventem. Nebylo tedy prekvapenim, ze po Hulkovi a Michaelsovi se stal tretim, kdo vyhral druhy RR za sebou. Fandil jsem asi vic zaporakovi Rockovi Maiviovi, ale opet plati, ze to vlastne byl docela zabavnej dil - i pres neprekvapivy zaver. ()

Rattlesnake

,,Stone Cold! Stone Cold! Stone Cold!" J. Rův závěrečný orgasmus zcela vystihuje o kom celá tahle show byla. Zábavný byl Tyson na tribuně, křepčící při Austinových akcích......kdyby věděl, že hned další RAW bude mít jeho dva prostředníčky vmáčknuté přímo doprostřed ksichtu, asi by zvolil trochu decentnější projev...........Kromě Austina řádil i starý pardál Foley (objevil se ve všech svých variacích - Mankind, Dude Love i Cactus Jack), dokonce Chainsaw Charlie si odbyl svou derniéru. Rumble v 98 jel prostě po všech strankách na badass vlně. Ostatně jako každá show té doby. ()

nevermore

Kromě Rumble Matche, který byl super (nádherný Stone Cold's Stunner málem vystřelil Rockovi mandibulu), nesdílím nadšení tady kolegy z tohoto eventu. Až na Vaderovo vítězství nad tím nechutně trapným Artistem formerly known as Goldust, to byla jedna velká slátatnina. Kane opět turnnul na Undertakera a tím pomoh Shawnovi vyhrát Casket match (už mu takhle jednou pomoh ve vůbec prvním Hell in a Cell, tož proč to tak rychle opakovat?), zápas týmů o opasky byl o ničem (nesnáším DQ endingy) a midget wrestling mě tak těžce míjí, až je to k uzoufání. Připomíná mi to peroucí se děti z mateřské školky. No, sečteno podtrženo Rumble Match byl fajn, zbytek pro mě průměr nebo sh*t. ()

Nix

No midgety jsem vypustil, takové vsuvky mne prostě nebaví a nekoukám na to, takže to hodnotím jako kdyby to tam nebylo. Jinak zbytek byl velice fajn, Vader je kolos a zápas s Goldustem(mimochodem, ten už taky zažil dlouhou kariéru, kloubouček před ním) byl fajn a dobře to odstartoval. Legioni byli fajn, ale dq konec mne nějak ani nevadil, u Rocka jsem ani netušil, že měl zlé alterego, což bylo supr a celkový Royal Rumble byla opravdu zábava. Konečný fight mne prostě jako fanda Undertakera moc netěší, ale na druhou stranu prostě proč ne, ta rivalita s Kanem prostě musí trvat i přes pokažení předchozího fightu se Shawnem v Hell in a Cell. Takže sečteno potrženo, pro mne to bylo opravdu zábavných 167 minut. ()

• Film je poslední možností vidět v akci amatérského a později i profesionálního kanadského wrestlera Owena Harta, který zemřel 23. 05. 1999 ve věku 34 let v Kansas City ve státě Missouri. (Conspi)