Show se uskutečnila 19. ledna 1997 v Alamodome (San Antonio, Texas). Na kartě se sešlo šest zápasů.

1) Hunter Hearst Helmsley vs. Goldust (WWF Intercontinental Championship)
2) Ahmed Johnson vs. Faarooq
3) Vader vs. The Undertaker
4) Canek, Héctor Garza & Perro Aguayo vs. Fuerza Guerrera, Heavy Metal & Jerry Estrada
5) Royal Rumble Match
6) Sycho Sid vs. Shawn Michaels (WWF World Heavyweight Championship) (TheSpearCZ)

OG_Swifty

Prvni ucast Rocka (zde jako Rocky Maivia) a druha ucast Stone Cold Steve Austina (poprve pod svym znamejsim jmenem) byla nakonec asi zajimavejsi nez predchozich par let s Michaelsem a bandou kolem nej. Prestoze to vyhral SCSA, tak se mi libila ta zapletka s podrazem na Breta Harta. Libila se mi taky ucast nekterych Luchadoru z mexicke AAA. ()

nevermore

Opravdu zdařilý Royal Rumble, posledních několik minut se všemi velkými esy (Underaker, Mankind, Maivia, Stone Cold, Kane v podobě Diesla i ECW veterán Terry Funk) bylo zajímavých, až na rozporuplné Austinovo vítězství, mně tato -0 od roku 1987, zaujala asi nejvíce. Taky je super, že nechali jednoho z nejlepších heelů VADERa konečně na nějaké PPV taky něco zase vyhrát, tady dokonce nad Takerem. ()

Nix

Tak bohužel, ale tenhle Rumble nebyl můj šálek kávy. Asi se mi nejvíc líbil zápas Vader vs Taker a pak Goldust vs ne ještě Triple H jak ho znám, ale jeho původní alter ego mělo potenciál, ale jsem rád, že vyrostl v takovou ikonu, jakou je dneska. Jinak Johnson a Faarooq to byl taky celkem zajímavej zápas. Mexikánci bylo fajn oživení, ty jejich akrobatické prvky byly akorát občas trochu moc a působilo to trochu jinak než na co jsem zvyklej, ale dívat se na to rozhodně dalo. A vrchol večera Rumble mne fakt nebavil. Bylo to takový pomalý, moc se tam toho nedělo, jediné co stálo za zmínku tak byl Stone Cold, který zase ukázal svůj um, jinak ale když nevyhrával, tak to byla celkem nuda. A Sycho Sid vs Shawn, tak posledních pár minut stálo za to, jinak to taky nebylo bůhví co. No tento večer nebyl úplně nejpovedenější, ale abych jen nekritizoval, pár světlých momentů tam určitě bylo, ale doporučil bych sáhnout po jiných Rumblech. ()