Bloomfield

Vyhasínající fotbalová hvězda dostane příležitost vzít úplatek a ovlivnit výsledek zápasu. Jeho oddaný dvanáctiletý fanoušek ho ale nechce nechat sejít na scestí. (Netflix)

Roman Albach

Bloomfield spolu s dalšími 2 filmy Romy Schneider (Můj milenec, můj syn a Kalifka) bývají považovány za podprůměrné a divácky nepříliš úspěšné snímky, které Romy natočila začátkem 70. let. Ono po fenomenálním úspěchu Bazénu a Věcí života bylo těžké najít nové role a filmy, který by navázaly. Přesto si myslím, že tato trojice bývá neprávem odsuzována. Např. právě Bloomfield je docela zajímavé psychologické drama o kdysi prvotřídním izraelském fotbalistovi Eitanovi (Richard Harris), který je již za za zenitem a těžko se smiřuje s novým postavením. Lže své partnerce Niře (Romy Schneider) a snaží se před vším zbaběle utéct. Na útěku potkává malého chlapce Nimroda, který mu v mnohém nastavuje zrcadlo a současně mu dává vzpomínat na jeho úspěšné roky. Film vrcholí fotbalovým zápasem, který Eitan (zcela neamericky) prohraje a tím dá za pravdu všem, kteří o něm pochybovali. ... před kamerou i za ní stál Richard Harris, který byl i autorem předlohy. Romy Schneider je v těch několika scénách, ve kterých se objeví, jako obvykle výborná. Hned v první čtvrthodině nám připraví excelentní partnerskou hádku, při které se tají dech. Přestože tušila, že nenatáčí žádný kasaštyk, tak jako obvykle ze sebe vydává to nejlepší. ()

• Adaptace románu Josepha Grosse. (NinadeL)