Film Bostonský škrtič od oceňovaného režiséra a scenáristu Matta Ruskina je krimitriler o priekopníckych reportérkach, ktoré v 60. rokoch 20. storočia písali o známych vraždách Bostonského škrtiča. Hlavnou postavou je Loretta McLaughlinová, reportérka z novín Record American, ktorá medzi vraždami ako prvá našla spojitosť. Ako obetí pribúdalo, Loretta sa spoločne s kolegyňou a priateľkou Jean Coleovou usilovala vo svojom vyšetrovaní pokračovať, no snahy dvojice neustále kazil vtedajší všadeprítomný sexizmus. McLaughlinová a Coleová napriek tomu a napriek veľkému osobnému riziku vo vyšetrovaní pokračovali a pri hľadaní pravdy vystavili nebezpečenstvu vlastné životy. (Disney+)

Juto

,,Bostonský škrtič" nie je skvelý film, ale je to zaujímavý, dobre zahraný a dobre produkovaný. Je to proste štandardný investigatívny reportérsky film. Nepreháňa to s drámou. Je to desivý príbeh, kde sa podľa názvu môže zdať, že celý film bude o Bostonskom štrtičovi, ale v skutočnosti je hlavný dôraz kladený na postavu Keiry Knightley, ktorá podala vynikajúci výkon. Mnohým ľuďom sa nepáčil „príliš temný“ štýl filmu, no mne to dodalo „pocity strachu a chladu“. Sú momenty, ktoré sa mi vyslovene nepáčili: málo pozornosti sa venovalo vzťahu hlavnej hrdinky Loretty s manželom a celkovo boli vzťahy s rodinou vložené veľmi chaoticky. Záver mi tiež prišiel príliš kuskovaný a mätúci. Ale ak máte radi filmy ako Zodiac, Se7en, tak by ste mohli byť spokojný, i keď tieto filmy sú o parník lepšie. 7/10 ()

Morien

Svého času jsem si stěžovala na Zodiaca a srovnávala ho s lepšími filmy, no a teď aspoň vím, že se mi líbil o trochu víc než Bostonský škrtič. Ale ten mě taky bavil. Jenom v něm nebyla žádná taková scéna, jako když jde Jake Gyllenhaal do sklepa s tím divným pánem a celý svět jako by se v tu chvíli scvrkl jenom na tu situaci a divák fyzicky cítí svoje srdce bušit někde v krku a na nic jiného není dovoleno myslet, protože je to tak intenzivní. Tady je sice paradoxně velmi podobná scéna, kdy jde Keira vyšetřovat za divným pánem do sklepa, ale jak jsou obě scény natočené a jak působí na diváka ilustruje velký rozdíl (ve schopnostech autorů). Ale možná jsem k Ruskinovi nefér, protože on se zase tolik o tu thrillerovitost nepokoušel, držel se spíš investigativní linky a lidskosti svých hrdinek. A jako postavy, jejichž práci sleduji, se mi určitě víc líbily Keira a Carrie Coon než Fincherův mírně vyšinutý sausage fest. ()

Streeper

Miluju kriminální případy a samozřejmě jsem věrný posluchač OZ a zrovna o Bostonském škrtiči tam mluvili, akorát je to jeden z jejich dřívějších epizod. Každopádně jsem se moc těšila na filmové zpracování navíc s Keirou Knightley v hlavní roli. No... Kouká se na to dobře, hodně se zaměřili spíše na ten novinářský pohled ve stylu Spotlightu než na ten kriminální, což se mi úplně nelíbilo, ale dobře. I když mě film vyloženě nenudil a zvládla jsem to zkouknout, tak mu chyběla jedna zásadní věc. Atmosféra. Ten film nemá žádnou atmosféru. Nic. Příběh vůbec negraduje, všechno běží v jedné rovné linii, která nijak nevybočuje a tím pádem se z toho stává nemastn, neslaný příběh, který ničím nezaujme ani neurazí. Ale milovník krimi a opravdových zločinů si tam něco najde. ()

verbal

O tom „riskování životů“ a „rozbujelém sexismu“ ve filmu, jak tu ve svém vlastním progresivním obsahu píče soudruh Dyzny, by se dalo s úspěchem polemizovat. Prostě na to při výrobě jako vrchního demagoga nasadili nějakou málo agresivní nemrdanou šeredu či přefeminizovanou lesbu, a teď se toto stranické pochybení jen snaží dohnat hysterickými obsahy, aby ke sledování přilákali co nejvíce srostlých stydkých pysků, silných a nezávislých mužen a dalších zfanatizovanoných sociálních bojovníků za ryzí pičismus, nadvládu deviací a dalších přes 2,5 miliónu let tolik terorizovaných „Již vzhůru psanců této Země…“.  A je to vcelku přínosem, neboť výsledkem je tak takový neškodný a hezky udělaný, byť trochu sterilní, anemický a od 6 let přístupný, mapovač tehdejších skutečných událostí a docela precizní a překvapivě nerevizionistický škrtící film, při jehož sledování máte neodolatelnou chuť uškrtit akorát tu brutálně nehrající fošnu s krysím xichtem v hlavní roli, která už dávno měla být pohozena někde na vrakovišti totálních neumětelů. ()

halogenka

Tvurci mohli pomerne dost usetrit pri obsazovani - vetsi herecky talent a schopnost utahnout cely film by melo i drivko od nanuku. Ale uprimne, ani sebelepsi drivko od nanuku by nezachranilo tenhle naprosto bezpohlavni scenar, ktery misto napeti serviruje nudu. Coz je dost na povazenou, vzhledem k tomu, ze skutecny pribeh Bostonskeho skrtice/skrticu je hodne stavnaty. ()

• Skladba „Midnight Rambler“ od Rolling Stones (z ich albumu „Let It Bleed“ z roku 1969) je voľne inšpirovaná Albertom DeSalvom, keďže „Bostonský škrtič“ je raz spomenutý v texte. (Arsenal83)
  • Kvôli pandémii COVID-19 bolo potrebné dodržať niekoľko zdravotných procedúr. Celý filmový štáb bola zaočkovaný a testovaný na vírus trikrát týždenne až do ukončenia výroby. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Bostone (Massachusetts, USA) od decembra 2021 do marca 2022. (Arsenal83)