Fenomenální úspěch komedie Pretty Woman (1990), v níž prostitutka se zlatým srdcem najde svého vysněného prince, odstartoval celou sérii podobných snímků, jež v různých variacích zkoušely tento model zopakovat a stavěly vedle sebe ženy pochybné pověsti a muže bez partnerek. Do této škatulky patří i romantická komedie Prostě úžasná! (1994), kterou natočil někdejší herec Richard Benjamin (např. major Danby v Hlavě 22), jenž se postavil na druhou stranu kamery a jehož specializací se staly zejména komedie (Můj oblíbený rok, Krásná mimozemšťanka, Mořské panny, Made in America apod.). Prostě úžasná je dobrosrdečná prostitutka V (Melanie Griffithová), kterou si vyhlédne dvanáctiletý Frank (Michael Patrick Carter) jako ideální ženu pro svého ovdovělého otce (Ed Harris). Tomu se synova nová kamarádka velice líbí, aniž ovšem cokoli tuší o pravém způsobu její obživy. V hodlá dosavadního života zanechat, je však otázkou, zda k tomu po násilné smrti svého pasáka a zmizení značné sumy v hotovosti vůbec bude mít příležitost. (oficiálny text distribútora)

Shit

Rodinná romantická komedie, kerá sice nenadchne, ale ani neurazí. Melanie Griffith tady ještě vypadá k světu a známky opuchlosti se ještě neobjevujou a Ed harris je takovej správnej taťka, u něj je snad úplně jedno co hraje, vždycky se na tu roli perfektně hodí a malcolm McDowell se jako záporák už osvědčil v mnoha filmech a ani tady moc nezklamal, i když neměl moc prostoru, protože ty jeho obvyklý záporacký praktikvy v tomhle filmu pro děti nemohl použít. ()

kingik

Vteřinový záběr na prsa Melanie Griffith, ale co dál?! Vypadalo to na odlišný film, jež schémata romantických filmů hodí do roviny nadhledu a obestře je lehkým závojem ironie. A skutečně nějakou dobu jde poměrně osvěžující cestou, kdy sledujeme dvanáctiletého kluka, který netradiční formou shání extra mámu pro svého ovdovělého tátu. Je zde pár momentů, které dávají vyniknout neotřelému přístupu. Nějakou chvíli jsem se bavil nad neobvykle rozehranou story o školou povinných chlapcích přátelících se sympatickou a milou šlapkou. Jenže film začal asi přibližně v půlce upadat a překlopil se do typicky neobjevné romantiky v upachtěném tempu. Bylo dost zarážející, jak film ztratil tempo a najednou se vše soustředilo na Eda Harrise, který ve fimu nemohl hrát druhé housle a duchaplně začal konverzovat s Melanie Griffith. Její sláva sice už dávno pohasla, ale nebýt jí, film by upadl úplně do sraček. Melanie byla načančaná štětka, která vlastně veskrze fádní komedii dost vytáhla, dokonce i v těch překecaných pasážích to nenechala padnout, i když je pochopitelně hovadina, aby se šlapka v podstatě bezdůvodně chovala jako bezva a dobrosrdečná kamarádka. Tím chci sdělit, že scénář příliš pravděpodobnosti nepobral, a to nejen z hlediska děje, ale také vzhledem k postavám, které se v něm vyskytují. Zvláště ty dospělé se mohou vyskytovat leda tak na Marsu. Idealizovat prostitutku, to už tady bylo, a ve slavnějším provedení (Pretty Woman), nevím, proč měl průměrný režisér Richard Benjamin potřebu to nějakým způsobem oživovat znovu. Vypadalo to, že film to bude peprný, ale milá Melanie ukáže prsa pod dobrovolně vykasanahou halenkou v kratičkém záběru ve školní třídě, a tím to v oblasti erotiky hasne. Rýsovalo se to dobře a pár počátečních scén je originálně nalajnovaných. Film však svoji neotřelou pikantérii rázem odhodí od sebe co nejdál a dál pokračuje v nepřekvapivých romantických kolejích, aby se zavděčil celému diváckému spektru. Je to pak celé nudné, předvídatelné a zasazené do málo atraktivních lokací. Atraktivitu zajistila schopně hrající Melanie, jejíž přítomnost film udělala alespon trochu zábavným v rámci možností. I tak je výsledkem nešikovný film v nešikovné režii, jejíž skutečný tvůrčí záměr jest nejasný. 40% ()

matestlust

Kousek od režiséra, který v devadesátých letech pálil kus za kusem, v hlavních rolích oblíbené tváře, komedie střídala akční jednohubku, romantiku i drama. V tomto, celkem nenápadném filmu, se víceméně objeví od každého trochu, ačkoli značně převládá ta romanticko - komediální stránka, hodně v duchu Pretty Women. Kouzlo devadesátek z toho čpí a velmi napomáhá k lepšímu hodnocení. Není to špatné, lepší 3* zaslouží. ()

haWranka

když jsem byla malá, připadal mi tenhle počin jako něco prostě úžasnýho. Přímo jsem se rozplývala. Bohužel (?) s přibývajícím věkem musím říct, že je to docela nuda. Pitomoučká a naivní nuda. (Kolik je těm klukum? V jejich věku už děti ví o reprodukci všechno a ať mi nikdo netvrdí opak.) Navíc Melanie je nějaká vychrtlá a vůbec jí to nesluší. ()

HEED

Pěkná nedělní komedie, člověk se hodně zasměje. Těch vtipných pasáží je tam opravdu hodně. Herecké hvězdy předvádí výkony v nejlepších letech, i když Eda znám spíše z akčního žánru, v komedii taky špatně nehraje. Za tři hvězdy je to za film, a jednu si přisadím, pro mě je srdcová ta 90´s doba. Ta dělá tu krásnou atmosféru celému tomu filmu. Co se týče dětských výkonů, není moc co vytknout, snad jen místy moc přehrávají. ()