Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village

• Japonsko Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village (viac)

Tanjiro, Nezuko a spol sa snažia prežiť súboj s dvoma neskutočne silnými démonmi, ktorých jediným cieľom je eliminácia všetkých, čo sa im postavia do cesty. Prežijú vlastne naši hrdinovia, a ak áno koľkí z nich? Ďalší démoni sa blížia a vôbec ich nebude zaujímať, či si stihli zahojiť svoje rany. (Itafilm)

KiritoSenpai

Další z prvních anime filmů, které se dostávají na plátna kin v Česku a je dobře, že zrovna Demon Slayer, jakožto jedno z kultovních anime posledních let.  Co dodat k filmu, určitě jiný formát, než na který by mohl být divák zvyklý, totiž film rozkouskovaný na 3 "delší" díly seriálu. Určitě mi to v tomto případě vůbec nevadilo, ale určitě bych asi příště raději viděl ten jeden klasický monolitický děj.  K celku jako takovém - není co vytknout. Animace je, stejně jako u předešlých seriálů a filmu, prostě skvělá. Příběhově je to trochu slabší, ale to bude asi tím hypem, který člověk dostane po prvních 10 minutách filmu. ()

Colby Sawyer

Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village je pro mě především příjemným signálem, že bychom se s anime mohli v českých kinech setkávat do budoucna pravidelně. Po tom co Cinema City úspěšně uvedlo Sword Art Online a One Piece, se nyní přidal i Cinestar s Demon Slayerem, takže to máme tři filmy ve velmi krátkém sledu. Je fajn, že distributoři rozšiřují obzory i za české komedie, dětské animáky a blockbustery. Jako film je To the Swordsmith Village podivný paskvil, kde jsou na začátku všechny tři openingy, poté následují dva díly Entertainment District arcu (i s titulky) a poté prolog nového arcu. Vidět to na obřím plátně s top zvukem byl bezesporu příjemný zážitek, ale měli radši jít stylem Mugen Trainu než tvořit tenhle slepenec. ()

Spiz

Pokud člověk věděl, o co se jedná, nemůže být nikterak překvapen. Od začátku to bylo oznamováno, že se jedná o 2 poslední díly z předchozí série a jeden nový, ne o film ve stylu Mugen trainu. Já jsem spokojen. Konečně jsme se dočkali doby, kdy vidíte v kině anime. Pár let zpátky naprosto nemyslitelné. Konečný fight, naprosto vizuální orgasmus od Ufotablu, nový díl pomalý slabý úvod, stejně jako předchozí série. Hvězda dolu za to, že to nebylo pořádně sestříhané. Nepotřebuju v kině vidět 3x titulky, 3x recap toho co jsem viděl 5 minut zpátky. Ale jinak spokojenost a jen více tohoto žánru do kin. ()

Myslivir

Jen hlupáci a lidé s logikou flastenců a chcimírů (což jako termíny považuji za krásné přírůstky do našeho květnatého jazyka) budou toto dílo kritizovat za to, že téměř z poloviny nepřináší nic nového a že zbytečně obsahuje titulky mezi jednotlivými díly. Zcela evidentně jim nedochází, že titulkové sekvence jsou součástí estetického prožitku při sledování. Dále negativní ohlasy poukazují na fakt, že tento "film" vlastně ani nemusel vzniknout a že se jedná pouze o laciné ždímání značky. S tím lze souhlasit pouze z části, jelikož uvedení na velkých plátnech využívá na maximum audiovizuální stránku a současně skvělou práci s tempem a atmosférou. Při týdenním vysílání totiž střídání climaxové akce, dojemné mezičásti a komického odlehčujícího prologu do třetí série nikdy tak nevynikne. ()

MasterMagic

Moje první návštěva anime v kině, neboť se jedná o první případ vydání před možným sehnáním z jiného zdroje. A DOUFÁM, ŽE TENTO TREND BUDE POKRAČOVAT. Sakra jsem si to užil. Může se na první pohled zdát, že jedná o pouhý copypaste posledních epizod, ale toto zdání pouze klame. Zaprvé, dostat možnost v kině vibovat s aimer openingem je strašně fajn, a za druhé, bych chtěl vyzdvihnout ten prostorový kino audio mix, který je znatelně mnohem lepší a burácivější než dvoukanálová TV verze. PS: ty kamerové nálety v paláci nekonečna byly jak z indický telenovely. ()

darthvader77

Třináct let zpátky, kdy se člověk sotva dostal k anime na internetu bych si nikdy nepomyslel, že se z toho stane globální fenomén, který nakonec pronikne na trh kin i v takové díře jako jsme my. Ale světe div se povedlo se a já jsem si užil každou sekundu. Film rekapituluje dvě poslední epizody Red Light District arc a první dlouhou epizodu Swordsmaith Village arcu. A byla to nádhera slyšet openingy v kině navíc s kompilací scén ze předchozích sezón byla lahůdka. Všechny epické scény jako Tengen vs Uzui vynikají mnohem lépe na velkém plátně, společně s finálem v požaru Jošiwara distriktu. Velice emocionální backstory a dobré strategie. Swordsmansmith Village je parádní epizoda setkání Upper Moonů na jedničku, hrátky s animací ukazují, že Ufotable už jenom flexuje, kapka ve které se odraží ksichty demónů, Muzan ničící baňky, dechberoucí příroda v horách no a naprosto vymazelný voice acting. Co více si přát? Spider Inosuke RULES! ()

Unterschleif

Mugen train sa mi páčil, aj keď som predtým o tomto anime nepočul a nevedel o čo ide. Ale čo bolo toto? Tri epizódy zlepené dokopy a po každej/pred každou titulky? Možno cool pre fanúšikov, ale ja dom sa iba neustále pýtal sám seba wtf? A výber epizód? To najlepšie na začiatok, potom už len vata a skončí to in media res. Môj zážitok bol “umocnený” harantmi sediacimi v rade podomnou, ktorí sa zjavne prišli do kina vybliakať, nie vidieť film. ()

blondboss

Opäť raz ďalší celovečerný snímok z dielne Demon Slayer, ktorý v tomto prípade pre zmenu prepája druhú s treťou sériou pôvodného seriálu. V zásade si tu pripomeniete udalosti z posledných dvoch dielov druhej série a budete uvedení do tej tretej úvodnou časťou. Očakával by som ale nejako celistvo zostrihaný snímok a nie jednotlivé časti ešte aj s titulkami medzi nimi. Minimálne odfláknuté, ale na to sme si už u Japoncov akosi v rámci filmov zvykli. 65 % ()

VktrCZ

Hinokami Kagura! Je to tady! Dočkali jsem se Démon Slayer filmu u nás v českých kinech! Ale i když je démon Slayer jedna z mých nejoblíbenějších manga a nejoblíbenější anime, tak ten hype musíme trochu zkrotit, protože pokud si myslíte, že si zajdete na zbrusu nový pokračování Tanjirova příběhu, tak jste vedle jak ta jedle. Tenhle film je totiž jen trapnou snahou vymilkovat značku Démon Slayera co nejvíc to jde, dokud ještě žije. Tenhle film je totiž pouze poskládán z posledních dvou dílů druhé série, která vyšla už před více jak rokem a prvního dílu třetí série, která vyjde za pár dní. Takže ne, tenhle film nemá vůbec důvod existovat a je zbytečně abyste na něj chodili. Je to prostě levná snaha tu značku milkovat. Dokonce je to tak narychlo a tak levný, že oni ani nebyli schopni vystřihnout titulky každýho toho dílu a ani opening, takže to je doopravdy jen slepenec těch dílu bez jakýchkoliv střihů. Ach jo. Ale pojďme trošku optimismu přidat do této recenze. Sledovat to na velkém plátně byla naprostá pecka a můžu s klidným srdcem říct, že to byla hned po Endgame a NoWayhome nejlepší návštěva kina, jakou jsem kdy zažil. Nejen díky té úžasné animaci od studia ufotable, která si pravdu žádá sledovat na velkém plátně a byla to naprostá pecka, tak i díky té úžasné komunitě. Sál ve kterém jsem byl byl téměř úplně plný skvělých otaku. Prostě bylo cítit že to je jedna uzavřena milá komunita, která křičela hajpem, když byla scéna s nahou Mitsuri nebo která vajbovala a zpívala u openingu na začátku. Tohle byl opravdu super zážitek, který se popisuje těžko slovy, mé fanouškovské srdce pleaslo, cítil jsem se tam prostě strašně dobře. Dokonce jedna holčina vedle nás přišla v cosplayi Tanjira. Tento film je opravdu těžké hodnotit, na jednu stranu to byl super fanouškovský zážitek, který se už nikdy nezopakuje, na stranu druhou je ten film úplně zbytečný. No a právě proto jsem se rozhodl jít zlatou střední cestou a udělit přesně průměrné hodnocení. ()

SirAduard

Nechci být příliš zlý, poněvadž zhlédnout znovu konec 2. série na velkém plátně byl neuvěřitelný zážitek. Všechny ty různorodé styly boje v překrásném animačním kabátku a zároveň si vychutnávat sílu soubojů na maximum, bylo něco opravdu nadpozemského. Ale fakt tam nemohli dát více těch záběrů ze 3. série? A když už, tak proč je film tak zvláštně sestříhaný? Ach jo. Takhle to vypadá strašně chudě a nepromyšleně. Aspoň ten sestřih minulých sérií za doprovodu soundtracky z openingů se jim povedl. Jinak jako celkové představení nové série to bylo úctyhodné. Nejvíce se mi zaryli nadcházející záporáci, kteří dostali vcelku povedené představení zajímavým způsobem a na ně mám asi největší hype. A co se týče nové lokality a Hanjirů, tak zatím nemůžu moc soudit a nechává mě to chladným. Pokud tedy čekáte podobně nabitý film jako Mugen Train, tak na to rychle zapomeňte. Pokud chcete epické připomenutí minulé série a lehoučký nástřel nové, tak tohle je přesně pro Vás. Já byl ale naivní a čekal jsem o maličko víc. Hype však stále nehasne a naděje na více anime v českých kinech, taktéž ne. ()

Darthorias

Veľmi podarené predstavenie 3 serie. Posledné dve epizody druhej serie + 1 epizoda tretej, čo sa môže pokaziť? Nuž hlavný problém boli titulky medzi epizodami ktoré zostali, mne ako fanúšikovi to neprekážalo ale pre niekoho kto anime ledva pozná a šiel len zo zvedavosti to bude predstavovať WTF moment, hoci to má všade nálepku “film” tak v skutočnosti je to špeciál a v tom je rozdiel, nie kazdemu to bude vyhovovať. Avšak animáciou sa Ufotable naozaj vytiahol a ja už teraz vyhlasujem, že víťaz Anime awards 2023 za animáciu je už teraz jasný, už prvá epizóda ma o tomto utvrdila a názor asi dlho nezmením. Hoci išlo o špeciál hodnotím na 97%, tie titulky to hodnotenie trochu zrazilo ale to je len minimum. Už vidieť to v kine a podotýkam, že sála bola plná bol skvelý zážitok. ()