Deset dnů dobrého muže

• Turecko İyi Adamın 10 Günü (viac)
všetky plagáty

Právník, který dělá soukromé očko, začne pátrat po pohřešované osobě. Odhalí ale nečekané souvislosti a jeho život se převrátí naruby. (Netflix)

BOURQUE

Režisér Uluç Bayraktar sa snaží natočiť detektívku, kde robí crossovery medzi rôznymi žánrami a prácami známych režisérov. Výsledok je film s polovičným plynom, využívajúce ponúknuté možnosti a svoje postavy pomerne slabo. Z daného príbehu by sa dalo vytlačiť omnoho viac (a v lepšej kvalite), ako je to vidieť na TV obrazovkách. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Bozvav

Velmi dobře (na turecké poměry až nezvykle dobře) udělaná detektivka, kde sympaťák Nejat Isler hraje skvěle roli advokáta - soukromého vyšetřovatele, jenž svým brulantním úsudkem a systematickým vyšetřováním odhalí každou špatnost a díky svému klidnému a férovému postoji na tom nejen vydělá, ale zbaví svět pár slizkých padouchů. Jasně pár nelogických kopanců bylo, místy zbytečně rozvleklé, ale jako celek výborné. Dobře obsazeno i zahráno. Dialogy dávaly smysl, hudba dobrá, atmosféra místy docela hutná. Za mne spkojených 80%. ()

MT_Y

Za mě to mělo dobrý point. Byl tam humor, lehké napětí, a závěr byl prostě boží.  !!! SPOILER!!! Na začátku vidíme vraždu, pak někdo chce pomoct najít svého syna, typek vyšetřuje, snaží se na to přijít. Udělá skvělou akci kdy sejme všechny jednou rannou...=-D Pak skvělé pokotlí svou bývalku a jejího přítele a na konec.... 10/10 ()

Heywood

Krimi na úrovni, turecký Marlowe rozhodně nezklamal a v zásadě v komorním tempu a s nádavkem hezkých hereček okolo to chytlo takový mírně americký šmrnc. A to si oceněné zaslouží. Zase platí, že za velkými penězi je velká špína a jeden hajzl s tváří anděla nadělá škod nevídaných. A pak ta mocná čarodějka chamtivost. To vše na pozadí moderního Istanbulu, špinavých uliček a vlhkého bytu a nucenou prostitucí, jako vymožeností "svobodného" světa v Turecku (a nejen tam..). Vytknout se dá jen to, že se nikdo nepokusil čmuchala sejmout i to, že až příliš snadno se někteří pachatelé přiznávali. Ale film má spád, i odlehčující chvíle i momenty surovosti, které zločin vždy doprovázejí. Co více od detektivky žádat: 70% ()

Johnny.ARN

Turci, čo vám poviem. Aj skvelé krimi dokážu natočiť ako telenovelu. Toto by si zaslúžilo severanský remake, s drsnejším a viac nahláškovanejším vyšetrovateľom, s temnejším pozadím a o pol hodiny skrátenou minutážou. Za mňa prekvapenie roka toto, že z krajiny kde ani mená nemajú poriadne, vyšla taká pútavá a správne zamotaná krimi. 3 z 5 ()

• Film mal byť vydaný 10. februára 2023, ale Netflix dátum posunul z dôvodu ničivých zemetrasení v Turecku. (Arsenal83)