Na smolařského redaktora se usměje štěstí, když objeví muže čerstvě propuštěného z psychiatrické léčebny, který vypadá jako herec odmítající vylézt z přívěsu. S pomocí mocného producenta z něj Lenny udělá velkou hvězdu a dokonce mu pomůže oženit se s herečkou, která hraje jeho protějšek. Jejich cesty se kříží s opilými herci, drzými akčními hrdiny, nepředvídatelnými režiséry, superagentem a magnáty toužícími po moci... (HBO Max)

Arsenal83

Toľko známych hercov a na čele blb. A celkovo, keď si tie celebrity prečítali scenár, čo im prišlo tak úžasného, hodného svojej účasti? Asi len doláriky. Neviem či to bola paródia na idiota, alebo ide o skutočného imbecila, ktorý všetko, čo dokáže je napodobňovať iných ľudí, ale nedokáže sa podobať ani na Chaplina. Projekt Charlieho Daya, tak snáď sa aspoň on pobavil. ()

Derseus

Tento snímek je opravdu unikátní a tak do 2/3 filmu mě to i bavilo. Přijde mi to jako parodie ,,amerického snu" kdy se hlavní postava dostane bez práce a bez jediného slova až na vrchol hollywoodské herecké kariéry. Zasmál jsem se, ale s Latteho bankrotem pro mě šel celý fim do kytek. 3 hvězdy za originalitu i když nenaplněný potenciál. ()

BOURQUE

Herci a herečky sú v podstate na správnom mieste v tejto komédii, ktorá, medzi inými, sa snaží dať zakrivené zrkadlo pred filmovým priemyslom. Ale herecky pomerne nevýrazná vec, ktorá postráca aj lepšie a zábavnejšie napísané dialógy. Nehovoriac o tom, že „Latte“ časom začína postrácať pozornosť od diváka. Nie úplne vydarený debut Ch. Daya ako režiséra. P.S.: Len taká drobnosť – ako „Latte“ „povedal áno“ v kostole, keď si bral svoju manželku? Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

M.i.k.e

Day má evidetně strašně moc kamarádů, protože jinak si neumím úplně vysvětlit, že se tolik známých jmen objeví v něčem takovém. Největší problém téhle komedie (krom toho že není moc vtipná) je primárně absolutní nefunkčnost hlavní postavy. Čistě teorericky by postava němého týpka s rozumem pětiletého dítěte, který se stane celebritou mohla být vtipná, jenže Day - který si kromě režie střihnul i hlavní roli - si s ní neumí vůbec poradit a ta postava prostě nefunguje…40% ()

Johnny.ARN

Chýbal mi záver, ktorý by z toho spravil víziu niekoho po lobotómii. Lebo úplne som asi nepochopil, čo sa týmto chcelo povedať. Že aj keď si nikto, svet ťa vie vytiahnúť a následne zožrať? Alebo že nikto nerieši, kto si a aj keď nehovoríš, je to v pohode? Neviem. Veľa hercom to ale asi zaplatilo účty a Day nech sa objavuje už len v memkách. Slabulinké 2 z 5 ()

• Pôvodne sa mal film distribuovať jedine pod názvom "El Tonto", avšak del Toro navrhol, aby šiel von pod americkejším názvom, a tak bol schválený jeho návrh Fool's Paradise. (Arsenal83)
  • V interview pre THR Charlie Day rozpráva o tom, akou veľkou pomocou bol režisér Guillermo Del Toro. Charlie cítil, že film nebol dobrý tak ako by mohol byť. No po rozhovore s Guillermom si vzal pauzu a napísal 27 nových strán scenáru, ktoré posielal Del Torovi, ktorý ich poslal naspäť s jeho poznámkami. Táto kolaborácia viedla k štyrom týždňom pretáčok a ku konečnému filmu, s ktorým bol Charlie spokojný. (drake31)