Životopisný snímek herečky Jeanne Eagels (Kim Novak), která se proslavila v 10. a 20. letech 20. století. Poté, co prohrála karnevalovou soutěž krásy a ztratila veškeré naděje na to, že by se mohla stát úspěšnou herečkou, přijme Jeanne nabídku a přidá se k putujícímu karnevalu. Když dorazí do New Yorku, uvědomí si, že sen stát se herečkou pořád může vyjít a podporuje ji v tom Sal Satori (Jeff Chandler), proto Jeanne začne brát herecké lekce od Nellie Neilson (Agnes Moorehead), která ji ujišťuje v tom, že má pro herectví opravdové nadání. Svoje štěstí zkusí na konkurzu na roli na Broadway, kterou získá a díky tomu směřuje i do hollywoodských studií. Její sláva dosáhla vrcholu rychle a jelikož se Jeanne nemůže vyrovnat s tak velkou psychickou zátěží, začne pít alkohol. (Streeper)

vitekpe

George Sidney me hodne zaskocil...nebot vytvoril poutave zivotopisne drama temer noiroveho nadechu -cesta hlavni hrdinky do zahuby je impozantni- a navic s vytecnou cb kamerou (Robert H. Planck)! Nektere zabery by stalo za to zaramovat a povesit na zed. :-) Nadherna Kim Novak, Agnes Moorhead, Virginia Grey...vse na jednicku! Velikanske prekvapeni... ()

radektejkal

Copak asi udělá se střevíčkem ležícím na okenním rámu? - Výborná režie (i když přece jen dosud zatížená dětskými nemocemi), velmi dobrý scénář, Kim Novaková zvládá poslední třetinu jen s obtížemi. - V poslední době jsem viděl několik filmů o herečkách "tohoto typu" (existuje ještě nějaký jiný typ?), skoro všechny byly zdařilé. Nikde se však neobjasnilo, proč se takové filmy vůbec točí. Co s nimi máme společného? Na nás chtějí upozornit? Snad ne na to, že právě ony jsou prototypy ženských vlastností? Skutečně nám zprostředkují takový výjimečný zažitek, který ospravedlňuje invektivy Sala Satoriho týkající se podvodu, krádeže a vraždy? Dříve se k nim přistupovalo jako ke komendiantkám (commédiennes), a na společenském žebříčku byly hodně dole. Teď to jsou hvězdy, které září na svém vlastním nebi. Pozn. 1: A propo muži, ve filmu se slily do dvou zástupců, Itala a Ira, různé (rozdílné) naturely, žádný však použitelný pro Jeanne Eagels. Pozn. 2: Životopis J.E. je ovšem fiktivní, skutečná J.E. nebyla u cirkusu, ani nezavinila smrt jiné osoby. ()

Streeper

Nádherný film, který mi vyrazil dech. Kim Novak byla tak nádherná žena, tohle je důkaz toho, že češky jsou prostě nejhezčí na světě. Navíc nejenom, že byla krásná, ale také uměla i hrát, ty její uhrančivé oči mě dostávaly v každé scéně, ve které se objevila, ať už chtěla být roztomilá dívenka, dívka toužící stát se herečkou nebo sebevědomá a talentovaná herečka, vždy se jí změnil výraz ve tváři a po celý film, se její postava krásně vyvíjela a tak to má u správného filmu být. Režie byla dokonalá, záběry krásně natočené a rozvržené. Strhávám jednu hvězdu za velké nepřesnosti ve filmech, které mi tam vadili obzvláště její nervové zhroucení když se vzdala svého dítěte a nebo její smrt, která proběhla jinak a jinde. Jinak se jedná o skvělý životopisný snímek, který patří do zlaté škatulky Hollywoodu a měl by ho vidět každý filmový fanoušek. ()

Docflash

Životopisné drama zčásti inspirované krátkým životem a tragickou smrtí-sebevraždou ? talentované herečky divadla a němých filmů JEANNE EAGLES nar.1890 zem.3.10.1929 .Jeanne žila naplno -přes den točila večer hrála divadlo (na BROADWAY nebo u ZIEGFELDA).Trpěla nespavostí a vyčerpáním a nechala si předepisovat silné léky na kterých se stala od 1916 závislou. S pomocí léků Jeanne pokračovala svou hektickou dvojí kariérou a rutina pokračuje do 1920' .Její život prochází chronickými sinusoidami a jinými neduhy Eagels sestoupila po šikmé ploše samoléčbou jejích neduhů, nešťastné situace ještě zhoršuje její zálibou v pití.V září 1929 podstoupila úspěšnou operaci očního vředu,ale dva týdny po operaci se jí udělalo špatně ,byla převezena do soukromé nemocnice na 5th Avenue ,kde dostala v čekárně křeče a náhle zemřela.Po smrti byly tři pitvy během tří měsíců a jako příčina její smrti, byly tři různé teorie : 1.předávkování alkoholem, 2.uspávacím Chloralhydrátem, a 3.heroinem. Všechny tři látkybyly v jejím těle, když zemřela, a to by naznačovalo, že nevědomá Jeanne obdržela sedativum od prvního lékaře a že následně druhý doktor v nemocnici , nevěděl, že už byla pod sedativy a dal jí další sedativum,což mohlo způsobit předávkování a smrt.Jeanne byla jako první herečka posmrtně nominována na OSKARA 1929 za roli ve filmu LETTER-Dopis. ()