Tom Winters sa konečne rozhodne popri svojej politickej kariére vo Washingtone vytvoriť si plnohodnotný otcovský vzťah k svojim trom deťom, o ktoré sa po smrti ich matky starala teta Carolyn. Deti si však ťažko zvykajú na otcovu výchovu až do chvíle, keď si najmladší Robert privedie z úteku mladú Cinziu Zaccardi, dcéru talianskeho dirigenta. Cinzia si hneď získa detské srdiečka a Tom ju zamestná ako opatrovateľku detí, netušiac, že nevie ani variť, ani prať. Presťahujú sa do domu na rieke, kde sa vzťahy začínajú meniť... (wewerička)

gogo76

"V Amerike sa v manželskej posteli spí občas, v Taliansku vždycky..." G. Grant a S. Loren boli veľmi dobrá voľba. Tak príjemný romantický film som nevidel už veľmi dávno a nízke hodnotenie ma dosť prekvapuje. Napriek tomu, že dnes hollywood chrlí romantiku ako na bežiacom páse je z nej často cítiť komerčnosť a vypočítavosť, ale tu som si užil romantiku v tej najčistejšej podobe, tak ako si ju predstavujem. Podobnosť s klasikou Prázdniny v Ríme možno nie je náhodná. Objektívne štyri hviezdy, ale ak by som mal hodnotiť iba v rámci žánru, tak by som dal plný aj počet. 80%. ()

Markussis

Už dlouho jsem neviděl tak příjemný a pohodový film. Jsem zastánce toho, že zlatý fond starých amerických filmů, zejména tohoto rangu, má co nabídnout i dnešnímu divákovi. Pro mne je toto snad ten nejlepší způsob relaxace. Příčinou je asi fakt, že z filmu přímo čiší nenucenost. Laskavě přirozená a příjemná mladá Sophia Loren a k tomu ještě skvělý humor a vtip z úst Garyho Granta. Nejlepší byl asi tento: "Tati v domě jsou pavouci. Tak je nech, budou se hodit k večeři". ()

dopitak

Zřejmě bude na vině špatný dabing ČT 2011, ale tahle komedie s jinak skvělými Grantem a Loren mě za srdce nevzala. Moc prostoru pro děti, málo pro vztah dvou největších hvězd. A mimochodem, ten hausbót vypadal mnohem líp v dřevě než napatlaný na šedo-bílo. Všimněte si i nepochopitelných zadních projekcí u statických scén. ()

Gemini

Film z těch, jaké se dnes už netočí. V tomto případě dodávám, že téměř výhradně "bohužel už netočí". Je to klasická dobovka, vymazlená pokud jde o kostýmy a obraz, a pokud se smíříte s tím, že tehdy prostě bylo normální, že šarmatní téměř pětapadesátník sdílel ušlechtilé city s pětadvacítkou, a její otec tomu nadšeně aplaudoval, sejdete se s překvapivě věrohodným scénářem sbližování a vzdalování polovičních sirotků s otcem a "novou maminkou". Je tu toho bohužel trochu moc najednou, takže je to krapítek chameleónské a vyřešené příliš zkratkovitě (a to to má skoro dvě hodiny) a nevěrohodně, tj. tak, jak si to nejenom tehdejší publikum žádalo. Ale jsou tu skutečně luxusní humorné scény...tedy, je jich tu pár. Rozhodně mě to potěšilo, ale žádnou historickou událost jsem v Hausbótu neviděl. 70%, i když "bing beng bong" je zlo:) ()

Hollohlaway

Kupodivu naprosto plochá a bezkrevná Sophia? Nechápu. On tedy scénář není nic extra, je to dost zkratkovité a děj skáče kupředu jako kamzík, chování dětí i dospělých je občas dost divné. I Cary se v tom moc nenašel, i když pár dobrých scén se najde. V podstatě to náladu sice má ,ale celý film divně kolísá, rozhodně jsou lepší dílka. ()

• Očekávalo se, že hlavní roli Cinziu Zaccardi bude hrát herečka Betsy Drake, tehdejší Grantova manželka. Avšak se zhoršením jejich manželství byla obsazena Sophia Loren, která byla tehdy středem hercova zájmu a ten se tak zasloužil o přeobsazaní role. (aniiicka)
  • Cary Grant (Tom Winters) měl být v této době do Sophie Loren (Cinzia Zaccardi) velice zamilovaný a dle biografií herců a dobových zvěstí ji dokonce rok před tímto filmem (při natáčení dalšího jejich společného snímku Pýcha a vášeň (1957)) požádal o ruku. Avšak Sophia Loren milovala a rozhodla se neopusit svého objevitele a pozdějšíhoji celoživotního partnera - italského producenta Carla Pontiho, kterého si nedlouho poté vzala. Režisér filmu Romance na řece Melville Shavelson uvedl, že napětí, které mezi herečkou a hercem panovalo společně s neustálou pozorností médií, ztěžovalo práci na snímku. (aniiicka)