Režisér Mervyn LeRoy s J. Edgarom Hooverom spoločne vytvorili pohľad do histórie Federal Bureau of Investigation (FBI). Chip Hardesty, idealizovaný agent FBI, rozpráva príbeh svojho života. V jeho spomienkach sa prelína jeho súkromný a pracovný život. Pripomína mediálne známe prípady, ktoré FBI vyšetrovala. Či už to bol známy výbuch lietadla a jeho opätovné skonštruovanie, boj s Ku Klux Klanom a slávnymi zločincami, vraždy Indiánov kvôli poisteniu, alebo špionáž. Chipa vždy preložili tam, kde sa toho najviac dialo a kde bolo treba vyriešiť nejaký prípad. Cestoval po celých Spojených štátoch amerických a s ním sa sťahovala i jeho rodina. Jeho pracovné nasadenie však bolo neraz náročné skĺbiť s rodinným životom. (farfalla)

Martin741

James Stewart vzdy patril medzi moje chlapske vzory /spolu  s mnohymi dalsimi/, no kupodivu na rozdiel od koval45 nie som zamilovany Do Stewarta. Tu sa pan Stewart venuje trojpismenkovej organizacii, casto sa miesa rodinny zivot s tym profesionalnym. Taxom si reku po pozreti filmu dal tu namahu a zistil US trojpismenkove organizacie. Tu su : CIA = Central Intelligence agency, trojpismenkova FBI je tuna, NRO = National Reconnaissance Office, NSA = National Security Agency, DOD = Department of Defense, DHS = Department of homeland Security, DEA = Drug Enforcement Agency, DOE = Department of Energy, CID = Counter Intelligence Defense. Len tak na okraj, BIS /Bezpecnostni informacni sluzba/ je tiez trojpismenkova organizacia  a slovenska SIS taktiez  : 52 % ()

kinderman

Rodinné melodrama prokládané epizodami z historie FBI, včetně masových vražd Osedžů, které reportážně zpracoval David Grann v knize Krvavé prachy (Killers of the Flower Moon) a jejichž filmovou podobu dokončuje Martin Scorsese. James Stewart, který se do role fiktivního agenta dokonale hodí, vyšetřuje také Ku Klux Klan, za velké hospodářské krize pronásleduje nejznámější vrahy a bankovní lupiče, za války operuje v Jižní Americe (poněkud cynicky je zde pojato klišé, kdy se nějaká postava svěří se svým životním snem, a pár minut nato zemře), řídí hon na komunistické špiony a přichází na kloub teroristickému útoku. Je tam prostě všechno, ale nejvíc té rodinné omáčky, takže na čtyři hvězdičky nejdu. ()

koval45

Služba vlasti zavála Chipa Hardestyho do všech koutů světa, prostřednictvím jeho vyprávění i diváka a my tak sledujeme rozmach FBI v průběhu let a zároveň osudy jeho rodiny. Obě linie se dobře doplňují a celkově je to hezky a poctivě natočené. Nechybí napětí, akce a taky dost pomáhá částečně epizodické dělení (hodně mě bavil hon na komouše a vyobrazení indiána jako ropnýho barona celkem překvapilo), protože pocitová délka je daleko kratší než ta opravdová a já se po dvou a půl hodinách skoro divil, že už je konec. No a taky je fakt, že Jamese Stewarta já mám dost v oblibě, takže i kdyby mi předčítal manuál k toustovači, byl bych nejspíš spokojenej. Ale tenhle film má co nabídnout, tak by se snad mohl líbit i ostatním. ()