Major J. Marcel prichádza na stretnutie bývalých vojakov slúžiacich na leteckej základni v Roswelle. Pomocou svojich spomienok a spomienok ostatných zúčastnených sa snaží prísť na to, čo sa v Roswelle v roku 1947 skutočne stalo. Spadlo tu UFO alebo to bol len meteorologický balón? Naráža však na mlčanie a strach ľudí, ktorí boli v roku 1947 prítomní na základni. Videli lietajúci tanier a mimozemšťanov? Podarí sa J. Marcelovi zistiť, čo sa tu skutočne stalo? (ČSFD)

Radyo

Televizní snímek, zabývající se údajnou havárií létajícího talíře u městečka Roswell a následným vyšetřováním celého incidentu, zaujme spíše hereckým obsazením. Poměrně dost známých tváří přijalo role v této podívané a i díky jim se na film dá poměrně dobře koukat. Scénárista pojal celou kauzu po svém a byť částečně použil i svědecké výpovědi, proložil film pořádkou dávkou ničím nepodložené fikce, takže by se docela zajímavě vyjímal třeba i v sérii Akta X. ()

Jara.Cimrman.jr

UFOni jsou již dávno mezi námi - jeden bydlí nedaleko ode mne a před blokovým čištěním mu obvykle přeparkovávám létající talíř na balkon. Já prostě jsem velkým fandou konspiračních teorií, ale tentokrát mne to příliš nezaujalo. Patrně proto, že celý příběh je založený na tom, že major Marcel viděl a ti ostatní jenom slyšeli o někom, kdo možná znal někoho, kdo sice nic neviděl, ale je ochoten to potvrdit. Tudy cesta k mému filmovému srdci nevede, ale za to slušné vyobrazení vymýšlení pitomých teorií, mlžení a vyhrožování ze strany amerických mocných si to ode mne ty dvě hvězdy zaslouží. ()

Lacike

Pôsobí to ako priemerná dvojepizóda Aktov X zaoberajúca sa udalosťami v Roswelle z roku 1947. Film pracuje a potvrdzuje tie najobohratejšie legendy o tej udalosti a končí sa to tým, že vláda aj tak všetko ututlala a nikdy sa skutočnú pravdu nedozvieme. Film nenudí ale ani príliš nenadchne, keďže nič nové neprináša. Poteší hlavne množstvo charizmatických televíznych hercov v obsadení. Takže celkovo to je taká pohodová jednohubka. 5/10. ()

corpsy

Kvaltiný televízny snímok. Mierne nadpriemerné rozprávanie o jednej z najslávnejších nevysvetlených( ? ) udalostí v histórii. ()

honajz2

Jo, tohle mi sedlo. Nic akčního, vlastně jde jen o pátrání jednoho člověka, co tehdy v Roswellu viděl trosky nějakého podivného objektu, nejspíš létajícího talíře, ačkoli veřejně bylo řečeno, že a teď, na stará kolena chce zjistit pravdu. Někoho to bude nudit, ale mě tohle pátrání po záhadě v Roswellu bavilo už od začátku a až do konce mě nenudilo. Na televizní film to vůbec není špatně natočené, navíc to má dobré efekty, obzvlášť v závěru. Konec je teda sice "otevřený" (i když vlastně není) a líbila se mi i ta závěrečná scéna, která je dokonce poetická. Je to celkem povedená sci-fi, každopádně ne každého bude tohle konspirační pátrání bavit. Mě ale bavilo. Navíc hlavní roli zde má Kyle McLachlan. 4* ()

majo25

Zaujímavý námet neplytvajúci mystikou a konšpiráciami, ale zo spracovania je veľmi cítiť, že je iba televízne. Sheen má scény až v závere a tak si ho divák ani poriadne nevychutná. Celkovo iba priemer. ()

fefee

Zaujímavý Roswellácky TV film, celkovo môže niekomu prísť dosť nudný ale posledné scény stály za to, bravúrne natočené, za to by sa nehanbil ani Spielberg či Cameron. ()

raduna01

U Roswellu v Novém Mexiku se v létě 1947 zřítil neidentifikovaný předmět. Oficiální tisková zpráva se zmiňovala o létajícím talíři, druhý den však byla dementována. Důstojník Jesse Marcel se snaží přijít záhadě na kloub. To se Pentagonu nehodí… ()

LAZARUS111

Geniálne dielo Jeremyho Kaganna vystihuje celú problematiku. Nedá sa poprieť podobnosť s filmom Olivera Stonea, JFK pojednávajúcom o smrti prezidenta Kennedyho. Casting a skvelo vystihnutá atmosféra vtiahne diváka do 40. rokov. ()

Lajty

Pro fanoušky Roswellu a jiných událostí spojených UFO je tento snímek svatým grálem. Mrazilo mne po zádech, hlavně ve druhé části filmu. Tento film mne zase přesvědčil, že se na ranči blízko Roswellu stalo něco výjimečného. ()