Rakudai Majo

• Japonsko Rakudai Majo: Fuuka to Yami no Majo (viac)

Jeoffrey

Představte si, že jste dostali zadání napsat pohádku o malé čarodějce a zlé čarodějnici pro děti ve věku 8-12 let, ale vám se zrovna nechtělo moc snažit… A tak vznikl příběh, který je jednoduchý, přímočarý, průhledný, plný těch nejzákladnějších myšlenek o tom, jak síla přátelství porazí všechno a všechny. Občas si sice vaši diváci budou drbat hlavu, třeba nad tím, jak vlastně ta zlá čarodějnice vznikla (a bude jim jasné, že to je tak stupidní, že s tím bude třeba v rámci příběhu něco udělat a že dojde přesně k tomu zvratu, ke kterému prostě dojít muselo, protože zkrátka podstata toho všeho zla je vysloveně tak pitomá…), nebo když na konci začne princezna z černého hradu vysvětlovat, jaký je její vztah s jejím bratrem (opravdu byla tahle část třeba?). Co se nějakých pozitiv týká, animačně to není špatné, některé nápady, třeba zkoušky v zábavním parku, nejsou vysloveně marné… Na druhou stranu pro mě tenhle film o čarodějkách a magickém světě nemá žádné vlastní kouzlo, některé věci, jako třeba videoherní konzole, nebo to, jak je Čitose oblečený (kraťasy,  triko a vesta), se mi do celkového zasazení a ladění (kde chodí vymóděné královny a princezny v šatech, rytíři v brnění, máme tu i hrady...) vůbec nehodí. Další věc, co mi tu nefunguje, je jakákoli snaha o nějakou romantiku. Když si k tomu přidám ještě fakt, že mě většina postav příliš neoslovila, včetně hlavní hrdinky, která mi občas přišla i lehce otravná, tak zkrátka musím uznat, že i když jde o jednoduchou pohádku, která možná zaujme nějaké ty děti, tak pro mě nemá moc co nabídnout. Na jedno zkouknutí asi OK, přeci jen ten film není příliš dlouhý, ale znovu bych si ho asi už nepustil a ani další příběhy z tohoto světa mě příliš nezajímají. 4/10 ()