Zfilmovaný skutečný příběh lodi U.S.S. Indianopolis, která dopravovala součásti atomové bomby, později svržené na Hirošimu. Z důvodu vyšší bezpečnosti byly přepravovány lodí a ne letadlem. Loď a její posádka úkol splnila, ale na zpáteční plavbě byl bitevní křižník torpédován japonskou ponorkou. Posádka bez větších ztrát opustila loď, ale utajení a administrativní zmatek v americkém námořnictvu byl tak značný, že po lodi a její posádce nikdo nepátral. 2/3 posádky padly za oběť žralokům než byli trosečníci objeveni průzkumným letounem... (oficiálny text distribútora)

Žralok

Hezky natočený válečný film podle skutečných událostí. Když se U.S.S. Indianopolis vracela z úspěšné mise. Byla torpédována Japonskou ponorkou a šla ke dnu. Pro přeživší peklo teprve začalo. Ve vodě na ně začali útočit žraloci. Za oběť jim padla drtivá většina posádky. O této události vyprávěl lovec žraloků Quinnt ve filmu Čelisti. ()

Campbell

Parádní válečný film který u nás párkrát už dávaly, nikdy jsem na něj nikdy moc nekoukal protože mě jako 10 letýho fakana válečný filmy nezajímaly, ted toho lituju film je především o zoufalým boji na moři, až pak je ta válka, scény na opuštěném moři byly parádní a nezlobil bych se kdyby film byl kratší a celý byl právě na moři. Scény mimo moře už tak dobré nejsou, zatímco na moři vidíme parádně zahraný zoufalství a atmosféru beznaděje, scény na souši jsou jalové a nudné. Líbilo a v budoucnu zkouknu znova. ()

flanker.27

V porovnání se silou příběhu samotného je tenhle film jen slabý odvar. Příběh potopení Indianapolisu, lajdáctví, které zavinilo ztrátu tolika životů a následného monstrprocesu s kapitánem McVayem coby obětním beránkem si prostě zaslouží maximální péči. Už dlouho mě napadalo, že by to byl příběh tak pro Spielberga, třeba kvůli poznámce v Čelistech (která mimochodem způsobila, že v roce 2000 jeden 11letý kluk vymohl zrušení rozsudku nad McVayem). Vzniklo ale jen takové poloněco. Které dostane bratříčka, jenž to soudě dle traileru a obsazení Nicolase Cage taky daleko nedotáhne. Ach jo... ()

gogo76

Už to tu napísali viacerí a budem sa opakovať. To najzaujímavejšie na túto tému vyrozprával v strhujúcom monológu kapitán v Spielbergových Čeľustiach. Už vtedy som si hovoril, že natočiť tak o tom film, tak to by bolo niečo. Lenže na tak silný príbeh zatiaľ nenašiel nikto odvahu. Vznikol iba tento malý televízny film, ktorý rozpovie všetko podstatné, ale nenechá vo vás žiadne stopy. Je príliš povrchný, príliš chladný, príliš televízny. Keď ste o tejto silnej udalosti nepočuli, odporúčam si radšej vypočuť ten slávny monológ v Čeľustiach. Môžme len dúfať, že raz na túto tému vznikne veľký film. Film 60%. ()

Lacike

Ja asi patrim k mensine ludi, ktora najprv videla tento film a az potom Jaws v ktorych rozpraval Robert Shaw ten svoj legendarny pribeh o ktorom pojednava aj tento film. Ale suhlasim, ze Shaw to v tych par minutych podal ovela napinavejsie ako tento film, ktory sa vdaka dlhsej stopazi venuje viacerym detailom, ale robi to strasne sterilne. Ani ma nic nenapada, co by som na tomto filme vyzdvihol. Len samotna tema je natolko zaujimava, ze som ho dopozeral do konca a dufam, ze verzia s Nicom Cagom dopadne ovela lepsie. Jak kvôli samotnej teme, ktora si zasluzi adekvatne kvalitne spracovanie, tak aj kvôli Nicovi, ktory snad znova natoci este aspon jeden dobry film. 4/10. ()

• USS Indianapolis (CA-35) bylo poslední velké americké válečné plavidlo potopené za 2. světové války. Z 1196 členů posádky jich bylo po čtyřech dnech zachráněno pouze 317. Kapitán Indianapolisu McVay byl za ztrátu lodi souzen, jelikož oproti rozkazu s lodí plul přímo a nekřižoval. Během procesu však kapitán japonské ponorky I-58 Hašimoto, která Indianapolis torpédovala, vypověděl, že křižování by útoku nijak nezabránilo. V roce 2000 byl McVay Kongresem Spojených států amerických zbaven odpovědnosti za potopení lodi. (p3tris)
  • Vo filme Čeluste starý námorník pred lovom na žraloka opisuje, že ako vojak zažil presne to, čo je opisované v tomto filme. (andykovac)