Vichr se začíná sžívat s rolí premiéra a také víc a víc podléhá Aniččinému vlivu. Zanedbává rodinu a nechává si od Aničky mluvit do zásadních politických rozhodnutí. Krčka čeká od Aničky přinejmenším rozhovor s novým premiérem, ta ho ale dál využívá pro své zájmy. Šíma přichází s neodolatelnou nabídkou pro Aničku. Ale něco za něco - chce za to prodloužit pronájem stíhacích letounů gripen. Anička má Vichra čím dál víc pod palcem a celé okolí ji dává najevo, aby přibrzdila. Přes všechny ambice Anička nedohlédne do důsledků. Žárlí na Vichrovu ženu Bětu a vzpomene si na plukovníka Valentu ze zpravodajské služby. Ví přesně, co mu má nabídnout, když ji pomůže s Vichrovou. (prima+)

LachtanShows

Vzhledem k tomu, že se tvůrci mírně inspirovali skutečnou kauzou (což jsem vzhledem ke svému věku do teď nevěděl), mají dostatečné alibi k tomu, aby finále dost uspěchali a nechali ho tak trochu “nedořešené”, bez větší katarze a zadostiučinění. Ale lze si jednoduše domyslet, jak celý ten pád ze sedmi schodů mohl skončit. Eva Podzimková předvedla svůj definitivně nejlepší výkon, bude mi chybět i Baťkův všivý reportér. ()

quokam

Jo, vyborne, jsem spokojen. Pravda, mozna se ten konec mohl rozlozit na dva dily, mozna mohli tvurci zatknout i "Simu" (ale mozna na neho nemeli dost nabito pravomocnym rozsudkem soudu). Ale tentokrat to jsou detajly. Eva P mrchu zahrala skveke, stejne dobre nebo jeste mnihem lepe nez naivni devenku. Jako mozna az moc dobre, protoze slepota pana Vichra se stala tim padem trochu nevysvetlenou. 9/10. ()

William_

Finále jistě má své mouchy a určitě působí uspěchaně, ale i přes to se jedná o naprosto zvládnuté vyvrcholení výjimečného seriálu. Eva Podzimková naprosto exceluje a Vyorálek se dle mého naprosto skvěle naučil tu Nečasovu mimiku ublíženého hlupáčka. U mě panuje spokojenost. ()

castor

„Tak s tím stresem něco uděláme, ne?“ Místo pokory ambice, místo důležitých zájmů povrchnost. Premiér Vichr se podle zoufalé manželky změnil. Ona ho prý doslova očarovala. Předseda vlády si víkend vyhradil pro rodinu, zejména pro manželku, jenže Anička pro něj chystá jiné plány. Měla by holka přibrzdit, ovšem místo toho přes zpravodajskou službu zařídí, aby jeho ženu Radku (teda Bětu) sledovali. Co když nic nezjistí? Finále poměrně kvapné. A ten moula ji pořád miluje. ()

fabecc1222

Nevim, jestli tvůrci připravují i druhou řadu, vzhledem k tomu, kolik věcí nechávají otevřených, bych se tomu i nedivil, ale faktem i tak zůstává, že finále je asi nejslabší díl série, ať už je brán jako závěrečný komplexně, či jen v rámci této řady. Hodně se přechází do zkratkovitosti, vše se jen tak nějak naznačí. Pokud nebude další řada, tak to i tak chtělo viditelně aspoň dva další díly, kde by se více zaměřili na Aničky pád ze schodů. ()