Po oslavách na počest jmenování nového premiéra se Netík dovtípí, co se včerejší noc stalo. Mezi ním a Aničkou začíná houstnout atmosféra a Netík začíná chápat, že Anička má nového premiéra Vichra omotaného kolem prstu. Na Vládu může jen jeden z nich. Matka má pro Aničku další nečekané zprávy - tentokrát o jejím zdravotním stavu. Šíma si uvědomuje, jak je pro něj Anička cenná a snaží se jí poradit, jak se Netíka zbavit. Krčka ji před takovými způsoby odrazuje. Anička začíná ztrácet jakékoliv zábrany. Vrcholí přesuny na Vládu a Valenta ze zpravodajské služby kontaktuje Aničku ohledně její prověrky. (prima+)

castor

Cesta po boku předsedy na Úřad vlády je blízko. Posledních pár dílů mě poměrně bavilo, ovšem tvůrci si to čím dál víc dělají hrozně jednoduché, sklouzávají k bulvarizaci než k zajímavému uchopení jednotlivých motivů. Jdou na mnohé povrchně, vrtají se v populistických situacích. Anička, která coby servírka v jídelně vnímala faleš, s jakou politici jeden ke druhému přistupují, aby se vzápětí zvesela plácali po zádech a domlouvali další kšeftíky, se naučila dělat to samé velmi rychle. V cestě do Strakovky ovšem stojí ředitel Netík, který ale začíná chápat, že tahá za kratší konec. Na vysněný post ale může jen jeden z nich. Možná k cestě pomůže další „dramatická“ šuka*ka. Už je to taková parodie sebe sama. Cílevědomá Eva Podzimková si mrchu náležitě užívá. ()

William_

Bezkonkurenčně nejlepší epizoda. Herecké výkony Evy Podzimkové jsou naprosto skvělé. Už se z ní stala sebestředná mrcha, které záleží pouze a především na sobě, a kdokoliv se jí postaví do cesty, toho bez lítosti smete. Samozřejmě že některé scény jsou dokořeněny seriálovým dramatem (bez toho by to nešlo), ale sám věřím tomu, že drtivá většina opravdu vychází z reality a Vyorálek se už pomalu naučil ten ublíženecký Nečasův pohled. Těším se na finále a na soudní procesy. ()

Sa.sa

Tak Anička se dostala na vrchol a zabydluje se tam... Začíná využívat své "moci" a dokonale se v ní probouzí mrcha či v ní byla po celou dobu?! Většina se od ní odklání, ale vůbec jí to nevadí... Problém je v tom, že když je člověk na vrcholu tak už je cesta jen dolů a to většinou nejde bez problémů 😉🤔 Tak hurá Anička postoupila na Sedmý schod... ()

fabecc1222

Tak Anička je definitivně na vrcholu...Pochopitelně, když jste na vrcholu, tak to přinese řadu pozitivních změn, ale i těch negativních. Řekl bych, že jednotlivé charakterové změny a jejich následky na hlavní postavu jsou tu vykresleny dost trefně. Jestli to kopíruje reálný osud Jany Nagyové, tak to posoudit nedokážu, ale minimálně její současný temperament bych této sedmischodové Aničce přisoudit dokázal. ()

Anianna

Ano, tohle dělá z člověka pocit moci. V tomhle díle je podle mě nejvýrazněji vidět změna Aničky v mrchu. Opájena mocí si už ani nedává pozor. A jestli se ještě v minulém díle mohla zdát někomu sympatická, tak tady už překročila všechny meze včetně hranice přátelství. Stejně tak se mění premiér. Změna v manipulovatelnou figurku je vykreslena dokonale. Jeden z nejlepších dílů. ()