Nešťastná náhoda na poľovačke, pri ktorej zomrie človek je začiatkom príbehu, ktorý odhaľuje skrytú mašinériu politickej moci a snahy o jej udržanie. Príbeh, v ktorom hrajú hlavné úlohy vysokopostavený politik (Jan Kačer) a agent, ktorý má všetko „upratať“ (Szabolcs Hajdu) si kladie otázky o podobe pravdy v súčasnom verejnom živote, o možnostiach jej hľadania a skrývania, ale aj o skutočnej identite politických figúr a príbehoch za ich verejnými maskami. Film Moc nie je spoločenskou sondou ani detektívnym príbehom, hoci využíva postupy a princípy týchto žánrov. Je predovšetkým znepokojivým metaforickým príbehom o miere moci, ktorú má jednotlivec a ako s ňou dokáže naložiť. (Filmtopia)

PeterFLJilek

Práve sedím v záhrebskom kine Metropolis, kde v rámci jedného festivalu premietajú tento film. Je tu aj režisér a diskutuje sa, teda skôr on hovorí v zlej angličtine; nevie sa poriadne vyjadriť. Žiaľ, diváčky a diváci "nepočuli" ten zlý scenár s umelými dialógmi, kedže nerozumeli originálu a mali ho len cez titulky. Ale videli teatrálne a často neautentické herecké výkony a v prvom rade mali možnosť spoznať typický slovenský triler, teda nudnú a zdĺhavú pseudopsychologickú inscenáciu. Škoda. Hviezdička len za tému a niektoré momenty, napríklad zaujímavá práca s kamerou, ale v dlhometrážnom filme je tá statickosť rušivá. A stále netreba zabudnúť, že malo ísť o triler. ()

darjeeling

!Pozor spoilery! Snímek pojednává, už jak název napovídá, o moci člověka. Hlavním hrdinou je tajný agent, který se pokouší dokončit svoji práci. Tou je falešně obvinit jednoho z myslivců ze zabití chlapce, který se jako naháněč účastnil honu, přičemž zemřel na následky postřelení. Pravý pachatel je totiž ministr, jenž je důležitou postavou vlády. Film řeší několik dilemat a složitých situaci, ve kterých se hlavní hrdina musí rozhodovat, co je správné a co už překračuje jeho morální hranice. Při rozhodování mu ,,pomáhá’’ jeho životní situace, neboť mu byla diagnostikovaná rakovina a zbývá mu jen několik měsíců života. Film o moci ale i bezmoci člověka. Skvěle obsazené psychologické drama až se severskou atmosférou, které ovšem působilo chvílemi až moc zdlouhavě a odcizeně, jakoby se nechtělo dostat divákovi pod kůži. Statické a zdlouhavé záběry dělaly film trochu odměřeným, ale zároveň snímek působil emotivně a autenticky, k tomu pomáhala i úplná absence hudby a zesílené dýchání postav. Z herců kromě Jana Kačera zaujal představitel hlavní role, který byl chaeismarický a celkově byla jeho postava přitažlivá a zajímavá. 65% (Finále Plzeň 2023) ()

kolemjdouc

Vzhledem k tomu,kdo film natočil, jsem přistupovala k němu s velkou rezervou. Postupem času jak děj šel ,jsem jen nevěřícně zírala.Za prvé :dobře si režisér povodil herce -  hlavně ty české. Za druhé:mistrovská kamera.Sice s filtrem ,ale tady mi až tak nevadil ,protože jsem se soustředila na dějovou linku scénáře ,který byl famozní.A měla jsem možnost vidět pana Kačera,který už je sice ve vysokém věku, ale svou roli ustál na výbornou.Hlavně zahrát pocit viny.To se jen tak někomu nepovede. A za třetí scénář ,který rozkrýval svinstvo vysoké politiky. ()

blondboss

Snímok so skvelým námetom pekne vykresľujúcim aj súčasné tunajšie politické pomery, ktorý ale totálne rozbije zlá réžia a v mnohých prípadoch až podpriemerné herecké výkony. Je to škoda, lebo sme sa mohli dívať na jemnejšiu kvalitatívne podobnú verziu Svine, takto tu ale máme len veľmi slabý výplach. 40 % ()

gogo77 odpad!

0/10 ... preco mi vlastne vsetky filmy tocime na jedno kopyto ? ... vsetko to musi byt komorne, melancholicke, nekonecne dlhe zabery na jednu vec, obcas s pocitom ze si prezerate zle odfotene diapozitivy z debilnej dovolenky ... no a presne takato je aj tato cesko-slovensko-madarska koprodukcia, totalna nuda a este to hraju ze 21:30 ... 🤦‍♂️ ... film zacina zastrelenim chlapca v lese a uz o par minut sa dozvedame kto ho omylom na polovacke pre hornych 10000 zastrelil ... lenze to by nemohol byt samotny .... a tak sa musi skorumpovana policia snazit najst ineho pachatela ktory bude ochotny zabitie zobrat na seba .... celkom dobry namet ... ale to spracovanie ... des ()