Turistický průvodce láskou

• USA A Tourist's Guide to Love

Práce pro cestovku ji zavede až do Vietnamu, kde se seznámí s bezstarostným průvodcem. Ten jí pak předvede, že život může být jedno krásné dobrodružství. (Netflix)

oveckaoa

Tak máme tu jeden komentář v podstatě fansen o nějaké sračce nejspíše to  dotyčný ani neviděl , ale chtěl si na něčem pohonit tak to schytal tenhle film . Zkusím na to jít objektivněji ženská pracuje  v cestovce ozve se jí přítel co s ním 5 roků chodí a ona si myslí, že ji chce požádat o ruku tak jde k nehtařce a kadeřnici a čeká, že  ji požádá o ruku on ji , ale řekne, že má práci v Ohiu a dává si od ní pauzu ona ho vyhodí a jede do Vietnamu  podávat informace o  cestovce co ji chtějí koupit. Jsou tam další 3 černošky jeden vloger a dva důchodci a ona se zamiluje do průvodce pak tam , ale za ní dojede i ten její přítel a ona si musí vybrat do toho mu chce říct, že jeho cestovku chtějí koupit.  Je to takový lepší romantický film (v rámci Netflixu nadprůměr možná by neuškodilo kdyby se na tyhle filmy vyloženě zaměřil tenhle žánr mu jde asi nejlépe) komedie to není vůbec a celkově to člověka nepohoršuje. Hlavní herečka v pohodě ty modré šaty jí navíc pasovaly i ten chlápek se dal nemá to žádné feministické hovna a nevystupují tam žádné jiné menšiny. Samozřejmě pokud je člověk moc rýpavý tak chyby se tam najdou všichni mluví anglicky dokonce i ve vesnici kdesi v prdeli světa kde je dokonce i wifi kde ji braly teda nevím. Není zde vysvětleno jak ta cestovka funguje, když jsou tam pouze 2 lidi. Optimálně 60 procent 20 přihodím. ()

Likan7

Při sleodvání jsem skoro čekal, že někde vykoukne Donutil s Bartoškou. Tohle skoro víc než film je solidně natočené video cestovní kanceláře aby navnadila turisty pro návštěvu Vietnamu. V tomhle ten film funguje skoro dokonale. Jen škoda, že to chce být hlavně romantická komedie. Komedií to ale není, není tu čemu se usmát...a romantiku by tu jeden taky moc nenašel. Zbyde pak jen sympatický Scott Ly, který tu je pro dámy i v plávkách... ()

Arsenal83

Scenáristka chcela ukázať Vietnam ako krajinu, ktorá prekypuje šťastím a láskou, ale podarilo sa jej hlavne dať dokopy najnesympatickejší možný pár a našťastie nemali už aj deti, lebo neviem, ako by vyzerali. Leigh Cook začína pripomínať skôr moreplavca James Cooka, no a Vietnamec je proste Aziat. Ale uznávam, že na svoj vek nevyzerali. No vôbec k sebe nepasovali. Obdiv nad komunistickým Vietnamom naozaj nerealistický, no a ako sa to snažilo byť príliš sladké, tak veľmi to bolo aj nestráviteľné. ()

Aljak

Aj keď je to klišovitá šablóna, o ktorej niet od začiatku žiadnych pochýb, tak námetovo to bolo veľmi príjemné a vietnamské scenérie tomu dodali veľmi príjemný feeling. Navyše tu boli veľmi príjemné postavy, ktoré boli vcelku sympatické, až mi bolo divné, že tu nebola žiadna výrazne negatívna postava. Ale inak celkovo vydarené, a dokonca aj dialógy ma milo prekvapili. Vietnam je krásna krajina, kam sa rozhodne oplatí ísť - nielen kvôli kultúrno-historickým pamiatkam, ale ja zažiť atmosféru miest, ochutnať skvelú kuchyňu, jednoducho vychutnať si celý potenciál tejto krajiny. Silné 3* ()

Adramelech

To se ve Vietnamu žije tak dobře, že tam mají takto bezstarostné turistické průvodce? Budu se muset zeptat nějakého vietnamského prodejce z Prahy, je jich tady spousta, jestli je život ve Vietnamu jedním krásným dobrodružstvím. Pokud je to pravda, tak by tam možná stálo za to emigrovat. Navíc tam nedosáhnou drápy EU a Američany odtamtud už před delším časem vypráskali. Přikládám záznam snu s vietnamskou tematikou. Zdál se mi v době covidové. - - - Sen o zázračné tržnici (v noci z 28. února na 1. března 2021) - - -     Volá mi Eirixion, že mu přišel balíček ze Slovenska, v němž je pro mě nějaká kniha. Říkám, že na předání nespěchám a že knihu převezmu, až otevřou hospody. Bavíme se o současné situaci a já si postěžuji na to, že vláda uzavřela prádelny. Potřeboval bych dokoupit nějaké prádlo, ale kde? Eirixion říká, že v Praze existuje vietnamská tržnice Mekong, která funguje bez jakýchkoli omezení. „To to tam policie nezavřela?“ divím se. „Nezavřela,“ dí Eirixion, „vypadá to skoro jako zázrak, ale je to tak,“ a dá mi adresu.      Jedu do tržnice nějakým kolejovým vozem, vypadá jako vídeňský Stadtbahn. Vlak jede přes most, pod nímž teče nějaká říčka, která je momentálně rozvodněná. Oddělují se od ní četné drobné potůčky, které se proplétají údolím, občas se slévají a zase se rozdělují. Všímám si, že jeden pramínek teče volným tempem nahoru do svahu a uniká ven z údolí. Vybaví se mi takzvané pravidlo dvou MAG. Zní takto: „Chceš-li porozumět tomu, proč voda teče do kopce, hledej za tím geomagnetickou anomálii nebo nudícího se mága.“ A vůbec, podle plánu města tady žádný vodní tok nemá být! Že by nám v Praze k Vltavě a Botiči přibyl ještě nějaký malý Mekong?      Jsem v tržnici. Nakoupím prádlo a potom jdu ještě obhlédnout stánky se zeleninou. Vidím, že tam mají nějaký nový druh paprik, jsou zelené, asi deset centimetrů dlouhé, bachraté a na konci mají špičku. Nejlepší je ovšem popiska: Papriky do uší, novinka! Asi nepříliš zdařilý překlad z nějakého cizího jazyka. Kromě toho jsou docela drahé. Zeptám se prodavačky na normální zelené papriky. Má je na skladě a jsou dokonce levnější než v Tescu, tak si nějaké koupím.      Procházím tržnicí a dívám se, jestli by se mi ještě něco nehodilo. Přijdu k budově, na jejímž průčelí je nápis ve vietnamštině a pod ním stojí český překlad: PRVNÍ ČESKÁ VIETNAMSKÁ CÍRKEV ZÁZRAKŮ. Před vchodem se shlukují vietnamští muži a ženy. „Nechcete se také zúčastnit bohoslužby, pane?“ osloví mě jeden Vietnamec. „Už jste přijal... (následuje několik slov ve vietnamštině, ale Ježíš Kristus to rozhodně neznamená)? Nebo snad nechcete být spasen?“ Odpovím, že bych chtěl být spasen hlavně od naší debilní vlády a jejích debilních opatření. „Právě tak, pane, právě tak,“ směje se Vietnamec. - - -     Dodatečně se mi ještě vybavil můj rozhovor s vietnamskou prodavačkou o „paprikách do uší“. Já: „Co je to za feferonky? Jsou aspoň pořádně pálivé?“ Ona: „Papriky do uší, nepálivé, budete muset nosit, vláda nařídí.“ ()

• Jedná se o první původní film společnosti Netflix natočený ve Vietnamu. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie sa uskutočnilo od apríla do 16. júna 2022 a prebiehalo v rôznych mestách Vietnamu, ako napríklad Hočiminovo mesto, Da Nang, Hội An, Hanoj ​​a Hà Giang. (Arsenal83)
  • Scenáristka Donohue uviedla, že bolo pre ňu veľmi dôležité natočiť film, v ktorom by sa Vietnam nespájal len s vojnou: "Neexistujú takmer žiadne americké filmy odohrávajúce sa vo Vietname, ktoré by neboli o traume z vojny. Bolo pre mňa naozaj dôležité povedať príbeh o aktuálnom živote. Ten, ktorý bol plný radosti, lásky a oslavy. Chcela som zmeniť obrázok o Vietname a zdôrazniť ho ako modernú prosperujúcu krajinu, ktorej príbehy si zaslúžia vyrozprávať." (Arsenal83)