Jack Charles má k dokonalosti daleko. Na živobytí si vydělává drobnými krádežemi a podvody, a kromě toho rád a ochotně zapomíná, že je také otcem dvou dětí. Potomkové se ovšem o svá práva hlásí, a to v nejméně vhodnou dobu - Jack má právě v plánu konečně a definitivně zbohatnout a vůbec není nadšen přítomností své dcery Kelly, která utekla z dětského domova a oznámila mu, že hodlá žít s ním. A kdyby jen to. Sdělí mu také, že její bratr Eddie je v podobném zařízení, kde s dětmi zacházejí velmi surově, a donutí otráveného Jacka, aby chlapce unesl. A tak se Jack Charles vydává za svým velkým "kšeftem" - s dvěma dětmi na zadním sedadle a s policií v patách. Jejich putování je velmi dramatické, už proto, že se o tátu lumpa zajímá vedle představitelů zákona i sličná novinářka a obě děti. Jack postupně, tak trochu proti své vůli, propadá jejich kouzlu, důvěru a lásku. Velký a úspěšný podvodník z něj asi nikdy nebude, ale jako táta má své možnosti... (oficiálny text distribútora)

CSGoddess

Průměrná komedie o nezbedných dětech a taťkovi čórkaři v podání Páťi Švejžužu. Viděla sem to v tv v průběhu let víckrát a dalo se na to dívat ale příliš mě to nerozezmálo. Holt mám jiný typ humoru který by byl pro tuhle komedii až moc fekálně divný. Ale doporučit to jako rodinný snímek mohu všem co hledají filmy co je ničím neurazí. ()

Malarkey

Kdybych byl malej, tak by se mi tenhle film určitě líbil, ale dneska už mi to přijde jako pěkná kravina, nudná, bez jakékoliv špetky humoru a grácie. U filmu jsem se ani jednou nezasmál a už když jo tak nuceně u toho jak se Swayze ohrazuje tím že neni žádný táta. Ty dvě hvězdičky si snad zaslouží opravdu jen pár světlejších scén a mladičká Halle Berry. Film má do komedie hodně daleko a Swayzemu se role táty vůbec nehodí. ()

Djkoma

Velmi obyčejné a to by nikdo nezměnil. Slabý scénář a herci(obzvláště Patrick Swayze je spíše tvářička pro ženy než herec nebo tvrďák). Kdyby tento film byl přímo pro televizi dalo by se ještě řící, že je dostatečný, ale v jakémkoliv jiném případě jde o zbytečnost, která potěší možná jen skalní fandy pana učitele z Hříšného tance. ()

LencaN

Pruda od začátku až do konce. Fakt otravný film. Jedinou hvězdu dávám za Halle Berry. Swayze mě vytáčel, frajírek jeden namachrovaný. Děcka byla tak protivná, až to hezké nebylo. Ani jednou jsem se nezasmála, nepřišlo mi na tom nic vtipného. Stupidní příběh. Vůbec nechápu, jak takovouhle břečku mohl někdo natočit a že se k tomu Swayze nechal překecat, protože jinak je ve filmech v pohodě, ale tady hraje totálního pitomce. ()

RadimFišer

Já miluji tuhle bezve cestu amerikou s frajerským tátou, který je odvážný jak James Bond znásobený desetkrát. Líbilo se mi jak se dostali na loď a poté seskočili u mostu. Jak se dostali na loď na kolech a ujížděli před policajty. Jak ta holka řídi, protože se její otec potřebuje vyspat. Tohle je sbírka neskutečně hříšných minipříběhů, celkově smíchaná, aby udělala dojem a nezapomnělo by se na ní. Tento film bych rád viděl znova a čtyři hvězdy to jen potvrdí. ()

• Původní název filmu byl Honor Among Thieves. (ČSFD)