Physical: Sto statečných

• Južná Kórea Physical: 100
všetky plagáty
Reality-TV
Južná Kórea, 2023

Stovku soutěžících ve skvělé formě čeká série náročných úkolů. Na toho, kdo je všechny zvládne, pak čeká vytoužený titul i pořádný balík. (Netflix)

Wencek

Nejprve k hodnocení: Klasická ČSFD POMO demence kdy nejde hodnotit jednotlivé díly. Když už sem pořdad zakládáte, tak to dělejte pořádně dřevácí. A teď k pořadu: Bylo zajímavý vidět jak se všechna tak svalnatost vyhnaná cvičením, steroidama, kreatinem, atd. míchá se slušností a úctou typickou pro ásii. Někdy platilo ty máš svaly já mám čáry. Jindy zase, když to nejde silou, tak to jde větší. Určitě bych si dal další sérii a klidně i z jiný země. ()

Okara

Extra bizár. Squid-game wannabe reality show, v níž se sejde korejská směska celebrit od tanečníků přes vyžilý zápasníky po olympijský medailisty před odlitými formami svých napíchaných těl. A my 30 minut posloucháme užaslá "Oooo!" jak další a další hvězdy přichází do mauzolea narcismu (přičemž průměrný Evropan z této skvadry nikoho nikdy neviděl). Následně se tahle nesourodá směska zavěsí na hrazdy a my další půlhodinu napjatě sledujeme, jak počínaje stokilovými pašíky (překvapivě) jeden po druhém padají do vody. Zlatým hřebem je rozuzlení - to vše proto, aby se následně stovka rozdělila na dvojice a rozdala si to v aréně 1:1 - nehledě na pohlaví a konstituci. Je jedno, jestli druhýho škrtíte, topíte, nebo ho sundáte loktem (vše doslova!) - hlavně, když držíte po limitu míč. Ono by to mohlo bejt i fajn guilty-pleasure, ale pořad je nesledovatelný kvůli neschopnosti/záměru tvůrců při trojitém opakování dát do pekáče audio. Poslouchat xkrát dokola stejný afektovaný výkřiky je po chvilce totálně na palici. Jestli je to standard korejských reality-show nejsem schopen posoudit, ale pro většinu diváků po světě to bude stovka neznámých asijských narcisů, co neustále řve. Dál už ne. 40 %  ()

psychoJoa

Nápaditá, přitom inteligentní a propracovaná show. Byla jsem překvapená, z kolika nejrůznějších odvětví se účastníci přihlásili (rozptyl od kuchaře po olympioniky). Malinko mi ale vadilo, že zřejmě ne všechna pravidla byla divákovi sdělena (např. bych si lano omotala kolem ruky, aby mi nevyklouzlo - a nikdo z nich to neudělal… takže soudím, že nemohli atd.). Mnohem víc mě dráždil střih, kdy se velmi často záběry opakovaně vracely tak 2-3s i se zvukem. Fakt nepotřebuju sledovat stejné situace 3-4x z různých úhlů, stačí mi to jednou. Výhra je pak velmi zasloužená a urvaná neskutečnou mentalitou! A já jsem spoko, že z mého týmu favoritů pochází vítěz. Poklona všem účastníkům! ()

Franche

Můžeme tady hodiny diskutovat o špatném střihu, kdy jednu scénu s ,,oooo” vidíme 3x, a o délkách dílů, které jsou obzvláště v 1.půlce zbytečné.  Jenže pak je tady super cast, jednoduchý vizuál a od ,,lodě” nadupané questy. Antické questy byly úplně nejvíc. Pro adekvátní hodnocení opravdu nutno dokoukat.  Za mě 4*. Přidala bych ke každému medailonku anglický popisek. I když ta jména si stejně nezapamatujete. ()

Olík

Jižní Korea se snaží rozluštit odvěkou záhadu, které že je vlastně to nejdokonalejší tělo. Stovka postav jako z reklamy na opalovací krémy….vojáci elitních jednotek, profesionálové ze záchranných složek, olympijští vítězové….silní, rychlí, obratní, vytrvalí….Adonisové a Adonisky. Tak trochu Ninja Factor, tak  trochu Hra na oliheň, tak trochu Survival. Jedno sto Asiatů. Všichni vypadají stejně (dobře, to trochu přeháním). Jako řadový obyvatel pevninské Evropy vůbec netušíte, kdo je kdo. Je tam Čum-sem, je tam Čum-tam. A najednou prásk a půlka je pryč a bum a je konec. Určitě zajímavý nápad, ale jestli to máme brát nějak vážně, tak by to celé muselo být jinak pojato. Strašně uspěchané, Pár soutěží, nulová možnost seznámit se s jednotlivými charaktery, týmové soutěže, které zapříčinili vypadnutí silných jedinců a podobně. Jak jsem řekl, koncept fajn, šel bych na to však úplně jinak. ()