V létě roku 1961 se Rogeru Marisovi a Mickeymu Mantleovi, baseballovým hvězdám týmu New York Yankees, podaří překonat rekord Babe Rutha z roku 1927, který za jedinou sezónu dokázat udělat 60 home runů. Oba hráči touží po uznání, po vítězstvích i po tom, aby ve dvoraně slávy jednou stáli bok po boku takových hráčů, jakými byli DiMaggio, Gehrig či Ruth. Netuší však, jak vysokou osobní daň budou muset zaplatit za to, že svou práci dělají, jak nejlíp dokáží. Pod tlakem tisku se jejich sportovní triumf mění v noční můru a jen díky hlubokému přátelství se dokáží vyrovnat s tím, co Amerika čeká od svých hrdinů. (oficiálny text distribútora)

golfista

Spíš jen lehce nadprůměrný sportovní film, který nedokáže (ač se snaží) vyvolat takové emoce, jaké by si zasloužil. Z prostředí baseballu existují určitě lepší filmy. Škoda, docela jsem se těšil. ()

Tomulka

Byl to velmi dojemný sportovní film. Ukázal pravou podstatu davu a lidské zášti. Spoilery: Rogera Marise to byli velmi drsné životní chvíle a řekl bych, že to něco takového ustát a nezhroutit se je obdivuhodné. Nejlepší hláška filmu mne opravdu rozesmála až k slzám. Mickey v nemocnici říká ,,není to tu nic moc sestřičky tě v noci vzbudí, aby ti dali prášek na spaní. :))))))))))) ()

• Natáčelo se v Detroitu (Michigan, USA) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)