Lance Huston říká, že kaskadér vstupuje do stínu smrti každý den. Netuší, že je tak blízko pravdě, když se setkává s Ericem O´Byrnem, nájemným vrahem, který ho má zabít. Smrt si přeje Erik i ti, co ho najali, protože při jednom kaskadérském kousku s Lancem zemřel jeho dlouholetý přítel Jimmy a Erik je jediným mužem, který tento úkol může vykonat. Pak se ale osobně setkává s Clarissou, Lanceovou milovanou dcerou, a jejím otcem. Stává se součástí jejich života a získává víc důvěry. Lance Erika učí kaskadérské triky a den ode dne jsou si blíž. Mladík brzy podlehne náklonnosti ke Clarisse, odvážnému životnímu stylu kaskadéra a také zjišťuje, že Jimmy udělal chybu a zabil se sám. Erik stojí tváří v tvář nejtěžšímu rozhodnutí svého života. Jak může ochránit svou novou rodinu, kterou miluje? Nájemný vrah, poslaný zabít veterána mezi hollywoodskými kaskadéry, se zamiluje do jeho dcery a rozhodne se sám stát kaskadérem. (oficiálny text distribútora)

=woody=

Čaute! Supr bijáček, musím říct! Vždycky se mi na film lépe kouká, když je v něm poodhaleno zákulisí filmového průmyslu.. Tady to máme krásně zakomponované do děje klasické žánrovky s překvápkem, jak už tu mnozí naznačili.. :-) Ikdyž se to tváří jako natočené o dobrou dekádu dříve.. Jo a Cuba Gooding je trotl, kterému bohužel drsného mafiána nevěřím ani za mák.. Hele, tady dal někdo odpad..! No, tak zlé to určitě nebylo! Doporučuji režisérův následující film Zločinec a přeji všem filmožroutům: Mějte se filmově! Woo. ()

Terva

Scénář : Ric Roman Waugh. Kamera : Chuck Cohen. Hudba : Adam Gorgoni. Podprůměrný snímek s nadprůměrným koncem. 38 % ()

Andresito

Slušný akční závěr, slušný Cuba Gooding Jr., který z filmu ční jen kvůli naprosté nevýraznosti zbytku hereckého ansáblu a dost povrchní nakouknutí do světa kaskadérů. To jsou jediné tři důvody, proč o tohle akční béčko s předvídatelným průběhem a pár lehce zajímavými kaskadérskými kousky jevit zájem. 35% ()

Lacike

Zaujímavý mix žánrov. Tešil som sa, že sa to bude viac venovať kaskadérstvu, ale väčšiu časť filmu zaberá mafiánska línia, čo by sa mi normálne páčilo, ale to mi pripadala otravná. Bez nej to mohol byť síce iný ale lepší film. Romantická línia je upozadená ešte viac, takže záverečné sebaobetovanie je také nemastné neslané. Film celkom podržalo solídne herecké obsadenie. Hlavne kráska Joey Lauren Adamsová a drsniak James Caan ako jej otec. Vo vedľajšej úlohe potešía Cuba Gooding Jr alebo Lillo Brancato pár rokov predtým ako si skurvil život a kariéru. Len ten Matthew Modine je v hlavnej rozporuplnej úlohe príliš nevýrazný. A s čiernymi vlasmi vyzerá divne. Celkovo zaujímavý film na jedno pozretie s pár peknými kaskadérskymi stuntami. 6/10. ()

MickeyStuma

Svět filmových kaskadérů, mafiánské obchody a nájemná vražda. Docela nezvyklé spojení. Ponurý thriller, který prezentuje především ony kaskadérské kousky a po celý film je vražda jako vedlejší produkt. K velkému akčnímu finále dojde až na konci snímku. Atmosféra je volná a nikam nespěchající. Snímek postrádá napětí, což vede tak trochu k nudnosti. Chvílemi se to i nepříjemně táhne. Po dějové stránce se výsledek ale jeví dobře. Je promyšlený, i když by se samozřejmě několik úprav objevit mohlo. A tak vznikl snímek, který je po jednom zhlédnutí nucen upadnout do zapomnění. A je to škoda, protože filmy o kaskadérech, a zvlášť těch filmových, vždycky diváky přitahovali. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Miami. (Terva)