V Paříži začínají přehlídky modelové konfekce, kterou slavní módní návrháři vytvořili pro obyčejné smrtelníky a které každoročně určují módní trendy na příští rok pro tvůrce na celém světě. A jako každý rok se do metropole nad Seinou sjíždějí všichni ti, kdo mají ve světě módy své slovo - tvůrci, modelky, novináři píšící o módě, fotografové, celebrity a různé hvězdy a hvězdičky. A bizarní kolotoč marnivosti se roztáčí... (oficiálny text distribútora)

Jehan

Altman zábavné filmy vždycky uměl. Tento mu možná má leckdo za zlé. Nevím, bizarní svět módního návrhářství je mi vpravdě cizí, ale věřím, že je v něm možné cokoliv. Díky nezaujatému pohledu jsem se bavil velmi dobře. Už jen tím, jakou kolekci hvězd nám velký alchymista opět naservíroval v překvapivých rolích (nejvíce mě pobavil F. Whitaker). No a uznejte, že ta scéna, kdy Mastroianni (hrající jednu z nejtrapnějších a nejsměšnějších rolí své fenomenální kariéry) usne při "striptýzu" babičky Lorenové, je prostě báječná. Nemluvě o nesourodém hotelovém páru Robertsová - Robbins. ()

igi B.

Povedený pohled do světa Haute couture a módního šoubyznysu vůbec... Cynická i s vlídným nadhledem, leč opravdová (byť lehce stylizovaná), chvílemi až téměř dokumentárně pojatá satirická sonda, ukazující lesk a bídu tolik idealizovaného světa topmodelek, návrhářů, obchodníků i všudypřítomných parazitů a jiných celebrit kolem takzvané vysoké módy. Geniální závěrečná scéna s přehlídkou k uzoufání vyzáblých, fyzicky nenormálně >krásných< světových topmodelek, dusajících si to >ladným< krokem po molu kamsi k anorekticko-bulimickému módnímu nebi, nutí člověka se nad těmi chuderami až ustrnout :-) . . . Rozporuplný film o rozporuplném světě, jaký si mohl dovolit natočit jen velikán Altman... ()

mira.l

Myslím, že tohle docela pěkný příklad toho, jak z na první pohled vcelku hvězdně obsazeného filmu udělat... no úplnou sračku asi ne, ale takovou nemastnou-neslanou podívanou. Je to vpodstatě dvouhodinový report z týdne módy v Paříži. Přišlo mi, že kdyby tam nebyly postavy Julie Roberts a Tima Robbinse, tak by se vlastně až tak moc nestalo, nicméně v tom případě by to bylo asi ještě nudnější a možná že by se na to nedalo koukat už vůbec. Myslím, že jednou bohatě stačilo. Něco mezi dvěma a třema, no za závěrečnou pointu dávám 3 hvězdičky. ()

kobejn

Když Woody Allen točil Celebrity s tím, že chce natočit sarkastický film o "společenské smetánce", naříkal, že ví, že to stejně nedovede tak, jak by chtěl - což je jeho syndrom, může ho však těšit to, že to před ním o čtyři roky dříve zvládl dokonale mistr nad mistry, který v jízlivém pohledu na Dolce Vita tohoto druhu lidí složil další nemilosrdnou mozaiku, která groteskně sleduje hemžení a pinožení této havěti, zvané celebrity. Tento film je taková dlouhometrážní podoba VIP zpráv, akorát nahlížená sarkastickou optikou, která odhaluje pravou tvář světa, který je blýskavý na povrchu, ale uvnitř je stejně "špinavý" a banální jako životy nás obyčejných smrtelníků. Myslím, že Altman to natočil i za Wůdyho. ()

Rex Mundi

Už som si nepamätala dôvod, prečo som si tento film nahrala, ale nejaký som musela mať... tak som sa uvelebila, uvoľnila a začala pozerať... veľmi rýchlo som zistila, že sa príjemne bavím, že taká fajnová Altmanovka po čase opäť poteší, a že sa bavím postupne stále lepšie. Široký úsmev ešte aj pol hodinu po skončení filmu mu zabezpečil 4 hviezdy :-) ()

• Poprvé ve filmu modelka Adriana Sklenaříková-Karembeu. (M.B)