Alan Alda v roli rozvedeného manžela, který chce začít znovu... (oficiálny text distribútora)

Haniczka

Vcelku milý film, co se marně snaží přesáhnout žánr romantických komedií o krizi středního věku. Jediné, co mě u filmu udrželo, byl Alan Alda. Film má i několik podařených a vtipných scén, ale celkově vyznívá spíš nudně a o žádný filmový trhák rozhodně nejde. Nebýt MASHe, minula bych ho bez povšimnutí. ()

Lacike

Tak tentokrát to už Allenovky fakt dosť pripomína. Je to taká komediálne ladená dráma v ktorej sledujeme párik čerstvo rozvedených manželov, ktorý si začnú s o generáciu mladšími partnermi. Prvá pol hodina, v ktorej sledujeme ako sa vyrovnávajú s rozvodom, je ešte taká vlažná. Ale od neskutočne nahláškovanej a trefnej spoločnej hádky exmanželov sa film o triedu zlepší. Možno preto, že sa vo väčšej miere k slovu dostane humor. Takisto je príjemné sledovať ich prvotné spolužitie s novými partnermi, ktorý sú ich úplným opakom. Bohužiaľ v poslednej tretine v ktorej si prestanú noví partneri rozumieť, film znova zbytočne zvážnie. U niektorých problémov ma trochu štvalo, že sa v nich preberá rozdielny pohľad mužov a žien, pritom v tých problémov išlo skôr o generačné rozdiely. A nútiť chlapa, ktorému je zle z pohľadu na krv, aby bol pri pôrode je bezcitné svinstvo. Veľkú pochvalu si zaslúžia predstavitelia ústrednej štvorici postáv. Každý jeden z nich svoju postavu vystihol dokonale. Najviac som sa stotožňoval s Aldovou postavou takého citovo uzavretejšieho chlapíka a pri scénach v ktorých mu bolo zle z pohľadu na krv alebo ihlu ma vôbec nenapadlo, že hral dlhé roky doktora v Mashu. Možno za to okrem iného môže aj iný vzhľad, ktorý tu výnimočne obmenil. Celkovo to je hlavne vďaka zábavnej prostrednej tretine jedna z tých lepších komediálnych drám o partnerských vzťahoch, ale na top Allenovky to nemá. 6/10. ()