Doktor Thomas Vrain, špičkový chirurg kardiolog, se na konferenci seznámí s kolegou – biologem Aldo Gehringem, autorem funkčního modelu umělého srdce, který, jak on tvrdí, bude revolucí v oblasti transplantace. Vrain zajistí financování série experimentů a začne pracovat spolu s Gehringem. Jako první lidský objekt vidí Vrain Carol Severance, mladou pacientku se srdečním onemocněním. Nemocnice však jeho návrh zamítne. Ale stav Carol se zhoršuje a doktor Vrain urychluje operaci, aby jí zachránil život. Během zákroku, když už je nové srdce voperováno, se nepodaří obnovit jeho činnost. Doktor se v této kritické situaci rozhodne nahradit dárcovské srdce umělým. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Pokud máte rádi lékařská dramata, ve kterých je nejnapínavější scénou (o délce cca 15 minut!) operace s minimem slov a neustálým pípáním přístrojů, tak to klidně zkusit můžete, ale jinak na vás čeká unylý a dost průměrný film, kterému zoufale chybí jakýkoli silnější moment. Možná za to mohla i kvalita, ve které jsem to sehnal, ale ta u mě většinou nehraje roli a když mě nějaký film zaujme, tak i klidně přes to, že má třeba jen 240p. Tohle ale bylo bez jakéhokoli zvratu, schématické a vlastně snadno odhadnutelné dopředu. A možná i většina variant gradování děje, která vás během sledování můžou napadnout, se nakonec ukáže být mnohem zajímavější než to, jak to skutečně končí. Až jsem si říkal, jestli to náhodou není nepřiznaný televizní film, který by se mohl vysílat v neděli odpoledne na nějaké komerční televizi a pak by po něm neštěkl ani pes. Přitom námět je slibný, má potenciál být silný a Sutherland v hlavní roli taky není špatný, ale pořád tu vnímám málo kladů na to, abych dal vyšší hodnocení. Lepší 2* ()

majo25

Film má určite velmi dobré spracovanie, zaujímavý námetom, ale asi som čakal niečo viac. Taký nevýrazný koniec sa v holywoodskych filmoch velmi nevidí, škoda. Sutherland exceluje, Goldblum je skôr do počtu. Hodnotenie: 65% ()

Martin741

Nevyrazny reziser Richard Pearce /Rodinna Zalezitost, Hustsi nez krev/ je aj tuna ken rutiner. Zacalo  to praveze dobre- spickovy chirurg, zoznamka s kolegom, experimenty s transplantaciou - Sutherland v  prvych dvoch tretinach tomu suverenne kraluje. Horsie ale bolo, ze sa zacala aj posledna tretina - tu uzivatelia dobre pisu  ze bola nudna a odbita. Tym padom je dnes film v sivom, sedivom priemere  : 50 % ()