Americký spisovatel Dan Gillis žije v Paříži odloučeně od své manželky a syna Dannyho. Úspěšný producent Legrand ho osloví s nabídkou scénáře na nový film. Má to ale háček - scénář musí napsat ve spolupráci s velmi nekonvenčním režisérem Malcolmem. Dan dlouho váhá, ale nakonec i přes odmítavý postoj své agentky Marilyn zakázku přijme. Seznámí se s Malcolmovou sestrou Jenny, do které se na první pohled zamiluje. Milostný vztah však pomalu přerůstá v posedlost. (oficiálny text distribútora)

B!shop

Docela prijemny prekvapeni. Film ma vcelku jednoduchej pribeh a nic moc se v nem nedeje, jenze reziser dokaze skvele vytvaret napinavou a tak trochu tajemnou atmosferu, ze je clovek napnutej, co bude dal. Bohuzel dal nic neni, takze jsem furt cekal, kdy bude nejakej zasadni zvrat nebo neco podobnyho a nic takovyho neprichazelo, takze film zacinal lehce nudit. Nastesti to zaverem tvurci zase vytahli. Co se tyce Goldbluma, ne ze by hral nak uchvatne, ale ma dostacujici charisma, aby film utahnul, takze jsem si film docela uzil. ()

pepino

No mě se to zas docela líbilo... Filmy o natáčení a veškerých pracech na filmu mám rád. A tohle patří k těm lepším. I když filmování tu ze začátku bylo ustředním tématem, po čase nějak začalo ustupovat do pozadí a začali vyčnívat psychologické, vztahové a rodinné problémy hlavního hrdiny. Mimochodem Jeff Goldblum se opět ukázal jako skvělý herec... Dřív jsem ho nějak přehlížel (Jurský park, Den nezávislosti atd...) ale po tom co jsem viděl Mouchu a Igbyho jsem tohoto herce znovu objevil a zjistil jsem že je skvělý a hlavně ten jeho vyjímečný "démonický" vzhled.V tomto filmu mi to jen potvrdil... Ještě bych tu měl vzkaz pro Levné knihy (ačkoliv jsou pro mě naprosto nejlepší vydavatel dvdček)- kvalita teda nic moc!!!!....ale LK to lehce odpustím, protože se zasloužili o to aby u nás vycházely naprosté skvosty a za skvělou cenu... -troška reklamy nevadí snad !! ()

wosho

Zmatený film o natáčení zmateného filmu, jenž místy nudil, ale občas se v něm na chviličku objevila scéna s hutnou atmosférou. Nejvíce mě dostala Miranda Richardson, která je na vozíčku a nenamalovaná zatraceně sexy. Ale ona smyslná Lolitka až tak smyslná není.Celkově jsem se u této šílené opici docela bavil, ale pochybuji že si ji znovu pustím. ()

Easykill

Lehce zapomenutý kousek Fernanda Trueba. V hlavní roli se představí Jeff Goldblum jako vyhlášený scénárista Daniel Gillis, který dostane zajímavou nabídku k natočení filmu. Nabídku přijme, ale vše je dost podivné a něco není v pořádku. Danovi se navíc rozpadá rodina, což dost přidává na tom, aby se z něj stala "mad monkey" nebo ne? Dobře natočený film, kde Jeff exceluje. Kombinace rodinného drama a thrilleru s nádechem noir je zajímavá a jako celek to funguje. Spletence vztahů a využívání se navzájem, někdy může vést i jinam než bychom chtěli. ()

Grafito

Hitchcockovsky laděný film Fernanda Trueby, kterému se podařilo udržet krásně ponurou a znepokojivou atmosféru deště, stínů, tmy, letmých pohledů, náznaků a gest.. Celý film čekáte, že to co se musí stát, bude něco neskutečně děsivýho a hroznýho.. když to přijde, tak to sice není taková pecka, jakou byste po takovým napínání asi čekali, ale i tak hodně vydařený film.. ()