Něžný vrah

(TV film)
  • Nemecko Kill me softly - Frauenmord in Frankfurt

Tajemná žena v černém vyláká prostitutku Gabrielu na střechu mrakodrapu a svrhne ji dolů. Pátráním je pověřena dvojice detektivů Tom Junker a Martina Brandová. Vraždu Gabriely se snaží objasnit i dcera prostitutky Anna nátlakem na jednu z jejích kolegyní Marii. Marie vzápětí zahyne pádem z okna. Případy spolu zdánlivě souvisejí. Anně se pátrání na vlastní pěst nevyplatí _ dostane se do spárů nebezpečného psychopata, který má na svém kontě už pět zavražděných žen. Tom s Martinou zjišťují, že vše je jinak a jdou po nové stopě. Stihnou však Annu zachránit? (oficiálny text distribútora)

k212

Na scéně se objevuje "kontroverzní" policistka Anna, dcera bývalé prostitutky, praktikující bisexuálka, která momentálně vyšetřuje smrt své milenky, prostitutky, jejíž pasák- pardon bytný- je natolik prozíravý, že v lehkém domě nainstaloval šmírácké kamery. Zde končí výčet rádoby kontroverzí a německého televizního volnomyšlenkářství, které nám říká : podívejte, jak jsme ke společnosti tolerantní. Děj pak už jen sklouzne ke krásnému výletu na lodi s něžným úchylákem, který své "životní ženské lásky" (jistě uhádnete, že jednou z nich je i naše hrdinka), střelí při vyvrcholení do hlavy, což je jistojistě dáno bigotní katolickou výchovou v útlém věku. Podotýkám, že onomu fešnému vrahovi jsem neskutečně fandila a těšila se, jak dostane hlavní hrdinku na lopatky (nebo ona jeho, to je jedno:-). JJ má závislost na německých televizních bracích se u mě začíná povážlivě rozvíjet... A navíc tento majstrštyk má i volné pokračování jménem Vražedný odpočet, takže zajisté chápete, že tomu se odolat nedá. ()

pend

Typický kousek z řady německých TV thrillerů z poslední doby, tj. snaha šokovat, chaotický děj, nevíte, komu máte fandit. ()