Když jde o zábavu, je fotograf Louis Aubinard samá smůla! Sestru má šílenou, jeho milostný život nestojí za nic a fotografování suvenýrových pohledů svatých také nikam nevede... Když ho pozornost pro přítele přivede k exotickému erotickému setkání s excentrickou herečkou Sybillou, poklidný život plachého fotografa se změní v sled neskutečných kotrmelců, ke kterým se ještě přidají ztřeštěný trestanec, spasitelská modelka a divoký milostný trojúhelník!

Když se BOB HOSKINS, JEFF GOLDBLUM a NATASHA RICHARDSON střetávají v tom nejšílenějším a nejbláznivějším komickém příběhu žhavé vášně a nelítostné pomsty, ve kterém hraje svou roli i obrovská ryba, prokáže se, že už dva dělají společnost, ale tři znamenají pohromu! (ČSFD)

patrikus

Nechápu co vedlo tvůrce k napsání této prazvláštní komedie. Několik motivů jsem vůbec nepobrlal: např motiv sestry a motiv mletého jídla a už vůbec ne motiv ryby, který ovšem vůbec s příběhem nesouvisí. Nechápu, ani překlad distributorů, kteří v televizní verzi navíc označili tento film jako: ZÁSKOK... Jediné co se mi líbilo byla představitelka Sybilly a krásná Cosmova hudba. Další hvězdu za Blanca a Villeretta, který se v příběhu objevil jen v epizodní roli... ()

Germanicvs

Téměř zapomenutá crazy komedie, která se nebojí vystřelit si z důstojných a takřka nedotknutelných kruhů rybářů lidí i jejich nadlidského zakladatele. ()

kolodej1

rozběhlo se to slibně, ale počáteční vydařený humor se později už neopakoval v takové míře, už z toho byl jen takový úsměvný film a ještě ne s úplně dobře vystavěným příběhem. Náboženské zaměření filmu bych viděl spíš jako mínus. JInak celkem příjemný film, i když s trochu moc krotkým humorem. 50% ()

Aelita

Co nejvíce charakterizuje tuto (po)divnou, rozvernou až praštěnou komedii, je nevíra v Boha při současné víře v zázraky a touze po nich. A co je nejvíce ve filmu vidět, je to, že víra v zázrak a sám zázrak lidi šlechtí a povznáší je nad jejich vlastní praktickou obyčejnost, netolerantnost a sobeckost. Přitom nezáleží na povaze zázraku, ale pouze na tom, že člověk něco jako zázrak vnímá. Možná to jsou pozůstatky dětského úžasu nad zázračností přírody, kterou dítě objevuje, a nad velikostí a moci rodičů a dospělých, – úžasu, který pak člověk transformuje ve víru v Boha. Člověk, který vnímá velikost vesmíru nebo věří v přesahující spravedlivou sílu a moc, je schopen omezovat i přesahovat sebe sama. Zato člověk, který věří pouze ve svou moc a zároveň nemá morální a etická sebeomezení, může být velmi krutý a nebezpečný pro ostatní živé tvory. Proto Nietzscheho nadčlověk musí mít odpovídající nadduši. ()