Machri: Neuveriteľné dobrodružstvo

• Česko Machři (viac)
všetky plagáty

Podlý magnát Stiles vážne poraní Jonasa Hacketta pred očami jeho malého syna Daniela, pretože chce dosiahnuť, aby ich rodina opustila svoju farmu. Daniel ujde sám k jazeru, aby sa rozhodol čo urobiť. Zaspí v člne a prisní sa mu, že je na Divokom západe a ocitol sa medzi legandárnymi hrdinami ako Pecos Bill, Paul Bunyan, John Henry a Calamity Jane. Spolu s nimi bojuje proti darebákom, ktorí ohrozujú jeho "reálny" svet. Sen chlapcovi dodá silu, aby sa spolu so susedmi postavili na odpor chamtivému Stilesovi. (oficiálny text distribútora)

Grimaldi

Nejprve je třeba říct, že Machři jsou ne zcela tradičně pojaté dobrodružství pro děti. Patrick Swayze tu s knírem vypadá dost jako Kurt Russell, Scott Glenn a vše okolo něj zas vypadá jako velká inspirace pro záporáka z Wild Wild West. Pomalejší tempo, nic moc sympatický dětský hrdina a přechody mezi realitou a snem, které jsem asi nedokázal vnímat nekritickou dětskou duší mi opravdu moc radosti neudělali. Jediná akce odehrávající se ve westernových kulisách je jakž tak fajn a jestli si na snímek snad někdy vzpomenu, tak asi jenom díky ní. ()

kingik

Jeremiah S.Chechik by neměl vůbec točit filmy. Tento western se dá dokoukat s vypětím všech sil a to nemá vůbec špatné herecké obsazení. Swayze, Platt, Stahl, Glenn a další jsou pro tento film úplně škoda. Velmi špatný western s televizním "lookem". ()