V této moderní noirovce situované v Japonsku se odvíjí příběh mladého zlodějíčka Kenichi Laua. Podobá se spíš malé rybě v obrovském oceánu, ale tři dny před koncem roku najednou zjistí, že se ocitl uprostřed vypukající války gangů. Kenichi si musí najít bezpečnou pěšinku, kudy by se vypařil, ale tu narazí na tajemnou Natsumi (Mirai Yamamoto), která, jak se zdá, má u sebe něco důležitého pro gangy a to by Kenichimu mohlo výrazně zlepšit životní úroveň. Lze jí ale věřit? (Morien)

Vavča

Nakonec přece jen musím změnit rozhodnutí ze 3 hvězd na 4. Jednak je zde parádní kamera a práce s barvami, filtry, světlem. Hlavně však film výrazně herecky táhne Takeshi Kaneshiro a Mirai Yamamoto, kteří ve svých rolích excelují, vhodně je doplňují jejich hk a japonští kolegové. Režisér Chi-Ngai Lee má na kontě samé neznámé tituly,ale tímto filmem si řekl o pozornost, a určitě nejen u mě nechal výrazný dojem. Příběh je možná poněkud komplikovaný, akce také moc nepobral, za to je zde třeba myslet, dávat bacha na dialogy. Film má hodně napjatou atmosféru, napětí však vychází spíše ze střetu mezi postavami, než z fyzické akce. Budují se zde dramatické vztahy, které se různě převrací a prochází častými peripetiemi, někdy možná až příliš. Jenže emoce to ve mně přece jen zanechalo silné, inteligentní film, se zajímavými charaktery. ()

rozum i cit

Místo: Tokyo, Prostředí: čínská a japonská mafie, Hlavní hrdinové: malá, leč chytrá ryba v podobě Takeshiho Kaneshiry (kterému to zde vskutku sluší, fanynky z internetové diskuze nelhaly:) a tajemná a poněkud nedůvěryhodná žena, Námět: válka gangsterů a vášeň. Filmu nechybí akce, napětí a místy až erotické dusno. Ke konci jsem se sice trochu ztrácela v jednotlivých mafiánech, což je dáno jejich množstvím, čínskými jmény postav a japonskými názvy čtvrtí, anglickými titulky a zvraty, kdy téměř až do konce není zcela jasné, kdo s kým vlastně ,,peče". Protože však v mém srdci film neprobudil ty nejčistší city (což lze ale u podobných akčních filmů očekávat jen zřídka) jako jiné snímky, dávám tři hvězdičky, byť by si možná, možná zasloužil hodnocení o něco málo vyšší, neboť v rámci žánru jde o slušný počin. ()