Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. (Netflix)

M.i.k.e

kdo by snad čekal nefalšované mořské peklo jako v Dokonalé bouři, nebo alespoň slušný survival s potenciálně nejistým koncem jako v All is lost, ten bude velmi pravděpodobně zklamán. Ne snad, že by tu nebyla nějaká ta bouřka a hlavní hrdinka si neprošla nějakými těmi trablemi, ale film je zdaleka neukazuje všechny a navíc nenechává diváka na pochybách že všechno dobře dopadne (aby taky ne, když je to reálný příběh). True spirit je primárně líbivě natočené inspirační/motivační video, které má na parádním příběhu Jessicy Watson ukázat, že když se chce (a máte navíc ultra chápající a podporující rodiče), tak jde všechno...a to se mu daří velmi dobře. Velkým plusem je i sympatická Teagan Croft v hlavní roli. Té to bez superschopností a tmavého oblečení nejen velmi sluší, ale hlavně ukazuje, že má velký potenciál být něčím víc než zaměnitelnou seriálovou herečkou. Původně sem True Spirit čtyři dát nechtěl (tím spíš za tu WTF scénu s vlnou), ale ten konec mě nějak nalomil, že tam tu poslední šoupnu...70% ()

BOURQUE

Film inšpirovanými skutočnými udalosťami – mladá slečna (ktorá nemá ani 17 rokov) sa rozhodne stať sa najmladším človekom, ktorý kedysi obišiel Zem malou loďku. Z hereckej stránky spíš dominujú obecnejšie výkony, miestami však má dobré momenty sympatická Teagan Croft. Na strane vedľajší ch postáv dominuje Cliff Curtis (pekná rola pre neho). Občasné nezmysli, ktorému sa tvorcovia filmu dopustili, „trochu“ vadí, ale krásne zábery na mori a veľryby to dokážu vykompenzovať. Film ocenia hlavne milovníci mora a lodí. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

JASON_X

Jestli se těšíte na nějaký strhující polodokument "based on true story" o dobrodružné plavbě kolem Země, plný existenciálně silných momentů a koncipovaný coby hluboká sonda do hrdinčiny duše, tak tuhle sračku okamžitě smažte a zapomeňte na ni. Plavba v ní se totiž odehrává jen pohybem animované čáry po mapě a zhruba devadesát procent děje spočívá v Jessičině telefonování si s rodiči a sourozenci, nebo s "trenérem" Curtisem. A do toho se občas vrzne  záběr z paluby, ve kterém Jessica řádí na netu, tancuje, zpívá si, holí si nohy, nebo má v lepším případě depku. Zdaleka nejzajímavější pasáž z celého filmu je pak závěrečných pár desítek sekund autentických záběrů z oné skutečné plavby, ale myslím, že ani skutečná Jessica by mě příliš nenadchla, extrovertní náctileté dyslektické blondýny se zálibou v růžové barvě mi zkrátka nijak neimponují, ani kdyby přistály na Měsíci. Zvlášť když ze všeho nejvíc působí jako povrchní duchoprázdné komerční influencerky a nikoliv jako námořnice. ()

ondraondra

Příjemný rodinný snímek podle skutečné události, který nenabízí nic moc nového, takže mi v hlavě asi dlouho nezůstane. Hlavní hrdinka je naštěstí natolik charismatická, že dokáže s přehledem utáhnout svou část filmu, ale o vedlejších postavách, které sledují celou situaci z domova, se to samé říct nedá. Klidně tomu dejte šanci, nemá to čím urazit. ()

Johnny.ARN

Sranda, že som si celkom aj pamätal, ako som jej cestu sledoval. Detaily som si nepamätal, ale nemala počas cesty nejaké vážne problémy. Bola to udalosť, ktorá sa zapísala do dejín a film mal vzniknúť skôr a mohol byť kratší. Na jednej strane netlačíme na pílu, na strane druhej neriešíme zbytočné hovná. Len za tú spomienkovú nostalgiu 3 z 5 ()

• Skutočná Jessica Watson (stvárnila ju Teagan Croft) si po dokončení výroby mohla ponechať repliku svojej lode použitej na natáčanie. (Arsenal83)
  • Film je natočen na základě knihy „True Spirit: The Aussie Girl who Took on the World“ od Jessicy Watson, nejmladšího člověka, který kdy samostatně plul po celém světě bez mezipřistání. Svou plavbu dokončila před svými 17. narozeninami. Její výkon byl oceněn Řádem Austrálie. I když cesta byla nakonec kratší, než požadovaných 21 600 námořních mil, aby mohla být Světovou radou pro rychlostní rekordy plachtění považována za globální obeplutí. (sator)
  • Když si Jessica Watson (Teagan Croft ) za bezvětrné noci zpívá úryvek písně, jde o známou píseň „Starman“ od zpěváka Davida Bowieho. (Puxina)