Ukradni, čo môžeš!

• Česko Ukradni, co můžeš! (viac)

Berlínská zeď už to má nahnuté. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Oficiálně pracuje jako úředník, ale jinak má pod palcem všechno od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Jednoho dne ale přijde nový důstojník s rozkazem vyklidit základnu... (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Málokdo asi tuší, že některé motivy filmu byly natočeny podle skutečných událostí. Koncem 80. let se skutečně posádka jednoho amerického tanku zfetovala do té míry, že bláznivě projížděla vyděšeným západoněmeckým městem a zdemolovala, na co přišla. Americkému armádnímu vedení tehdy dalo hodně práce tenhle skandál ututlat. Filmu se nedá upřít snaha, slušné herecké obsazení a určitá provokativnost, jenže co naplat, scénář je až nepříjemně pestrou směskou a především není v odhalování podstaty korupce moc trefný a přesvědčivý. Ani na moment nepochybuju o tom, že v americké armádě, stejně jako v řadě dalších armád světa, existuje korupce a rozkrádání, ale mám pocit, že v běžném životě by stěží triumfoval řadový poddůstojník. Velká korupce a rozkrádání obvykle spadá pod doménu velkých zvířat a malé ryby nejsnáz chytnou. Spíš bych věřil na úspěšně zakrytou zlodějinu nějakého plukovníka než na tenhle za vlasy přitažený příběh. Kdyby scénárista a režisér tak moc netlačili na efekt a zůstali u drobných zlodějin a zobrazení takového toho malého, ale vše prorůstajícího šlendriánu, mohl mít film daleko cílenější výpověď a měl bych z něj lepší dojem. Takhle pro mě zůstává pouhých 45 % celkového dojmu u filmu, který měl nesporně na víc. ()

cross

Zatraceně černočerná protiválečná komedie s dramatickými prvky o partě amerických vojáků, kteří prostě jen dělají všechno proti tomu, aby se na zapadlé základně v Německu těsně před pádem Berlínské zdi neunudili k smrti - třebaže většina jejich aktivit je tak trochu nelegální.... Svým způsobem velmi zábavné, zvlášť pokud si potrpíte na trochu drsnější humor, s několika nezapomenutelnými scénami (sjetí vojáci v tanku demolující malou německou vesničku, vaření heroinu, apod...). Líbili se vám třeba Tři Králové, je to jasná volba;) ()

Dyas

Velmi dobrá komedie z vojenského prostředí s parádním koncem. Vojáci se hádají, zda-li jsou ve východním nebo západním Německu, prodávají drogy a bez problému někoho sejmou. Do toho všeho přichází nový důstojník, který se s ničím nesere a hodlá všemu udělat přítrž. Velkým plusem u filmu je Joaquin Phoenix a povedená událost s tankem, který řídí sjetí tankisti. ()

YURAyura

Mirne nadprumerny film diky zajimavemu a neotrepanemu scenari sledujicimu howadske pocinani americkych vojaku v Zapadnim Nemecku ve zlomovem roce 1989. Kdyby se scenarista vyhnul nekolika clischakum, tak by to s presvedcivymi zapornaky - snad vsechny postavy filmu ;]] byt kult - takto to zustalo nekde na pul cesty. Ale wojna neni kojna a ne vsichni jsou tam dobrovolne - i v profi armade - verim ze i v ten nasi "profi" bo: Kdyz ti dojde povolavak, nesto to ani za mak..... ()

Berry

,,Kde jste to vzal?" ,,Santa Claus." ,,Tak Santa Claus, jo? Přinesl to komínem?" ,,Jo." To byl jenom takovej malej příklad hlášek, který ve filmu uslyšíte od Pana herce Joaquina Phoenixe, který drží celý film na sobě, aniž by musel nějak nepřirozeně přehrávat. Vztahu mezi ním a Annou Paquin nechybí ta správná chemie, takže jim bez problému uvěříte. Jinak, toho černýho humoru je tady opravdu dostatek, takže se nudit nebudete! Ať žije bod varu! ()

• Tank, ve kterém američtí vojáci zdevastují půlku města, je německý Leopard 1A5 z roku 1986. (dex2man)