Cesta na Hrad: Poslední debata

Publicistický
Česko, 2023, 2x30 + 1x90 min

Účinkujú:

Rey Koranteng (moderátor), Andrej Babiš, Petr Pavel

Rozhovor s kandidátem na post prezidenta republiky. Moderuje živě Rey Koranteng... Zásadní televizní duel je tu! Už jsou jen dva! Prezidentští kandidáti se utkají tváří v tvář. Kdo bude tím, který si po devadesáti minutách zaslouží váš hlas? Exkluzivní prezidentskou diskuzi bez reklamních bloků moderuje živě Rey Koranteng. (TV Nova)

J*A*S*M odpad!

Tohle je patrně ta nejnudnější debata, co svět kdy viděl.  Většina témat úplně mimo, relevantních spíš pro funkci premiéra, pokud vůbec. Nulové tempo. Normální divák Novy, který se nijak zvlášť nezajímá o poliku, nemohl tuhle debatu vydržet víc než půl hodiny. Vždyť u toho skoro usnuli i ti kandidáti. ()

ghatos odpad!

Velmi nevhodný formát, spousta nezajímavých otázak, dlouhé medailonky. Celkově slabé a je pochopitelné, že se tady Andrej nejvíce těšil, protože to vypadlo, že se hledá premiér a ne prezident. Babiš se jednoznačně snažil oslovit starší voličský elektorát. 20%. ()

Vajonek

No co říci. Asi, že už máme prostě trochu (nebo hodně) předebatováno. Dnes byl snad oproti předchozím diskusím v konkurenčních TV rozdíl v tom, že pan AB se buď už opravdu hodně unavil, někdo mu řekl, že by měl v závěru trochu "zklidnit hormon" nebo se rozhodl vyslyšet přání protikandidáta (poslední varianta asi není moc pravděpodobná, že :D), ať tak či tak, byl mnohem umírněnější než jsme byli v posledních dnech zvyklí. To pak z mého pohledu dalo vyniknout moderátorovi, který hned působil, že diskusi zvládá lépe ukočírovat (nechci Reyi Korantengovi upírat zásluhy, ale kdyby byl Babiš v ráži jako předchozí dny, korigovalo by se mu ho podobně obtížně jako ostatním moderátorům). Konec s otázkami odhalujícími duši a srdce a vstupem manželek byl už spíše z kategorie nějaké love reality show nebo jihoamerické telenovely. ()

Johny M.

Naprosto v pohodě debata; možná míň záživná, ale tak kultivovaná a slušně vedená až jsem se divil. Ne už tak tomu, že spousta dementů měla ohodnoceno několik hodin před live vysíláním... ()

AloeB odpad!

Než kritizovat neschopnost Korantenga nebo naprosto vágní otázky vůči kandidátům tak spíš ohodnotím naprostou ztrátu času, kterou tahle debata představovala. Jediné, co mi dělalo radost, bylo, že se tentokrát oba kandidáti chovali ve srovnání s jinými poměrně důstojně. Vstup budoucích prvních dam ke konci byl zbytečný, ze strany obou žen trapný a nikterak informačně přínosný. Nechápu, proč nechávají komerční televizi čas té (snad) nejdůležitější diskuze. ()

majky19

Pokud nic jiného, tak konečně aspoň slušná, kultivovaná debata bez urážek a napadání, tak, jako tomu bylo v podstatě ve všech předchozích případech. Ze všech těch duelů před druhým kolem, tento vypadal asi nejlíp. Ať to dopadne jakkoliv, tak oceňuji, že se oba protikandidáti dnes k sobě chovali vesměs slušně, moc se neosočovali a ten duel svým způsobem byl i konstruktivní. Je to smutné, kolik nenávisti a negativity se vždycky kolem voleb strhne, a přejme si, až tento blázinec v sobotu skončí, ať se zase všechno vrátí do normálních kolejí. ()

hrumsrt odpad!

Za ty manželky... Nova dokázala nudnou a poklidnou debatou uspat i nespavce... Jinak cením všechny televize, jak (ne)mají najeté státovědná témata a jak dobře (ne)chápou obsah prezidentské funkce.. ()

hony23 odpad!

Takhle to dopadá, když politickou debatu moderuje bývalá rosnička Koranteng. Absolutně nejnudnější debata ze všech. Audiovizuální teror a utrpení biblických rozměrů. ()