Vitajte vo svete, kde sa u všetkých ľudí, čo majú viac ako 18 rokov, vyvinie superschopnosť. U všetkých okrem dvadsaťpäťročnej Jen, ktorá stále na svoju schopnosť čaká. Bez nej má pocit, že sa na ňu zabudlo. Jej neistotám nepomáha jej frustrujúca robota a ani občasné nezáväzné užitie si s Lukeom, lietajúcim chalanom, ktorý netúži po vážnejšom vzťahu. Našťastie má Jen svoju najlepšiu kamarátku Carrie, ktorej bezodný optimizmus zabraňuje, aby skĺzla do hlbín sebaľútosti. Bývajú v byte s dlhoročným priateľom Carrie, Kashom, a kocúrom-najdúchom, ktorého partia pomenuje po nešťastnej nehode Spermokňažník. Jen sa bezmocne zmieta vo veľkom a mätúcom svete - vyzbrojená len trochou nádeje a veľkým zúfalstvom - keď začína púť k svojej potenciálnej schopnosti. (Disney+)

cernakus

neobyčejná nuda doplněná o neobyčejně hnusné herečky, což při anglickém sitcomu už něco znamená, protože angličanky jsou hnusné obecně. Zdánlivě inovativní motiv kde ve světě superschopností žádnou nemáte byl lépe pojat v Powerless (seriál) (2017) a rozpracován v kvantu seriálů a filmů, kde naopak schopnost máte a tím jste mimo společnost. Více jak dva díly jsem nedal a pokud zde nějaké individuum píše, že kvalita klesá, tak tohle dílko od odpadu zachránila právě má nechuť to dokoukat. ()

Malarkey

Takoví jiní Misfits. Míň přidrzlí, ale s možností dělat si v tom světě plném superschopností doslova, co chcete. Tady opravdu nevíte, co se stane s každou další scénou, přitom se ale neděje nic vysloveně extravagantního. Vtipné to ale být dokáže, jen tomu chybí určití hranice, které by ten děj trošku nasměřovaly k něčemu, co dává smysl. ()

M.i.k.e

velmi příjemné překvapení. Jestli má Extraordinary k něčemu opravdu blízko, pak jsou to (taky Britští) Misfists. Samozřejmě příběhově je to každé úplně jinde, nicméně krom přítomných "superschopností" tyhle dva seriály spojují neokoukané tváře (Máiréad Tyres a Sofia Oxenham jsou obě výborné), funkční a dost břitký humor, kdy sem se několikrát s velkou chutí zasmál, ale i tendence občas zvážnit a rozvíjet příběh hlavních postav i jinak než jen v rámci epizodek, kdy se většinou někomu něco nepovede. Upřímně doufám ve druhou řadu...80% ()

PEZ

Originálna teen záležitosť, s typicky britským humorom a miestami scénami, ktoré by som v takomto type seriálu nečakal (šnupanie koksu v clube, či nadávky ako v tretej cenovej). Celým seríálom sa vynie vymakaná hudba, normálne som vďaka nemu objavil značné množstvo pre mňa neznámych bangrov. :) Prvé diely mali väčšiu silu, v strede seriál málinko upadol, ale posledná časť to zas posunula vyššie. Na to, že sa jedná o prvý významný počin mladučkej Emmy Moran, je to super čerstvý závan niečoho nového, sviežeho a originálneho. Som rád, že odklepli druhú sériu, do tohto sveta sa kľudne ešte raz vrátim. ()

kondor77

Další z dnes tolik módních dekonstrukcí superhrdinského eposu, který trpí na nedostatek humoru a na otravné mužské charaktery. ()

ReisRyos

Příjemné překvapení, na které jsem náhodou narazil. Zkouknuto v kuse najednou. Mohl by to být tuctový sitcom, kterých je plno. Ale nejrůznější superschopnosti postav a britský humor tomu dodávají něco navíc. Doufám v 2. sérii. ()

DDCC

Klasický "to your face" britský humor, který já až na vyjímky nemusím, je zde naprosto bravurně zakomponován do míst, kde jej nečekáte. První epizoda je šílená jízda podobná seriálům jako Misfits: Zmetci nebo The Boys. Obecně čekám hodně porovnání právě s prvním zmíněným seriálem. Množství humoru s epizodami klesá, seriál zvolňuje a přidává na příběhu. Kvalita je rozhodně klesající s dalšími díly. Zhlédnuto za jedno dopoledne. Disney+ servíruj klidně dál, v tomhle Netflix už zaostává a HBO Max úplně rezignoval. ()

snop

Několikrát jsem dostal záchvat smíchu, ale bohužel zcela převážil pocit zhnusení z naprostého sobectví hlavních hrdinů (snad krom Carrie). ()