V tomto příběhu Agathy Christie nepátrá po zločinu žádný z autorčiných slavných detektivů - záhadná úmrtí dvou mladých mužů se pokouší vyřešit energická lady Eileen Brantová, jíž přátelé přezdívají Palička. Vše nasvědčuje tomu, že případ má mezinárodní přesah a souvisí s jistým významným technickým objevem, stopy navíc vedou k tajemné organizaci s názvem Sedm ciferníků. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Klasický román Agathy z roku 1929 v naprosto neživotné adaptaci, které by slušelo dynamičtější tempo a poloviční stopáž. Nicméně absence známých postav a dosti ujetý hlavní motiv nedělají ani z předlohy žádný zvláštní drahokam. K doporučení snad jen tam, kde se ocení jednotlivosti jako je obsazení Jamese Warwicka, který si zakrátko zahrál Tommyho v seriálu Partners in Crime (1983). ()

Šandík

To, že Amercom spojil tento a tři další příběhy podle A. Christie s poirotovskou sérií, mi připadá nerozumné. Kromě námětu tu totiž není mnoho styčných bodů a obávám se, že milovníci Hercula Poirota, notabene Poirota v podání Davida Sucheta, se zřejmě budou cítit poněkud podvedeni... Záhada Sedmi ciferníků je totiž čistokrevná komedie a navíc v podstatě konverzačka s minimem akce a napětí. Přestože je to komedie velmi slušná a v hojné míře oplývající suchým anglickým humorem, bude divák v očekávání detektivky zřejmě poněkud rozladěn a zklamán. Napětí se v příběhu nedočká a postavy jednají dosti "nepravděpodobně". Ostatně, celý příběh je zcela nepravděpodobný, takže komediální pojetí je rozhodně dobrou scenáristickou a režijní volbou. Pozoruhodná je zvláštní konzervativnost snímku. Režijní postupy, výprava, kamera, dokonce i herecké typy, to všechno připomene spíše filmy třicátých či čtyřicátých let. Samozřejmě s tou odlišností, že je to celé natočeno barevně. Jistě lze argumentovat tím, že jde o televizní produkci, ale například britští Profesionálové, jsou také "jen" televizní produkce, přičemž jejichž nejstarší epizody jsou ještě o pět let starší. Herecké výkony účinkujících jsou ovšem velmi slušné a určitě neurazí. Slabá je ovšem předloha. mimo to, že některými momenty silně připomene Chestertonovu knihu "Anarchista Čtvrtek" není nijak moc zajímavá a je na ní znát, že byla psána především pro vydavatelem na obalu dvd zmiňované "zalátání rodinného rozpočtu"... Celkový dojem: 70% ()

VenDulin85

So lovely :-), ale kdo zná knižní předlohu, tak je přece jen trochu zklamán, protože do téhle detektivky vložila Christie veškerý svůj humor a smysl pro komické prvky. Detektivové jsou čistě amatérští a autorka je k nim velmi zlomyslná. Dojde sice ke dvěma vraždám, ale přítomnost tajné organizace a amatérský duch vyšetřování vás moc vážnými dlouho nenechají. ()

HiddenDragon

[spoilery!] Na dnesni dobu uz hodne lacine zpracovana Agatha, ale divat se na ni da. Stopaz je porad zbytecne dlouha, ale rozhodne ne tak ubijejici jako trihodinova anabaze "Proc nepozadali Evanse?" (1980). Tento film od stejneho rezisera jsem videl, tak mi trochu vadilo, ze tu jsou dva stejni herci (jeden primo hlavni), ale v uplne jinych rolich. Ale chapu, ze to neni serial, tak muzou dat postavy komu chteji. Vizual je zas hodne spatny. Studiove interiery 80. let nesnasim. Vypadaly tak tehdy uplne vsechny TV inscenace. Zkratka to pusobi jak kulisy nejakeho ochotnickeho divadla. Nastesti je tu i spousta exterieru, ktere to "provzdusni". Bohuzel i se samotnym film. materialem se nikdo neretusoval, takze je tu zas plno "duchu", odlesku, barevnych smouh apod. Pribeh o tajemne organizaci je sam o sobe fajn, jen mi napr. prislo trochu hloupe, ze na schuzku prichazeji bez masek, cili se znaji, ale u stolu si daj na hlavu pytliky. Zkratka blbost - jen kvuli uchovani jejich identit pro divaka. Druha vec, mnohem zavaznejsi, je ale v pulce. Je tam dulezita prestrelka. Bohuzel od toho bodu mi furt vrtalo v hlave, ze je neco spatne. Kupodivu pointu jsem neuhodl - narozdil od "Evanse" tento glitch kupodivu rozuzleni nezkazil a pointa byla velmi dobra. Ovsem takhle detektivky byt tocene nemaji. Vsechno pred zaverem ma byt sice tajemne a neprokouknutelne, ale nikoliv nesmyslne. A to se prave stalo. Jednak vystrely padly nejak podivne - obyvatele domu byli na miste strasne rychle a rikal jsem si, ze je to asi blbe sestrihano. Ale hlavne, kdyz inspektor mluvi o kulkach, skoncily uplne na opacnych mistech nez rekl akter prestrelky. Musel jsem si to pustit trikrat jestli to neni jen spatne prelozeno titulky. Neni. Kulky jsou zahadne uplne jinde, nez by mely byt, a nikomu to neprijde divne. Mozna si toho bezny divak nevsimne, ale nepovazuju se za zadneho detektiva a tohle me prastilo do nosu teda fest. Pritom stacilo upravit jen dialog, na zapletku to nema vliv. Takhle kulka, ktera mela byt vystrelena zlodejem do bytu, skoncila nepochopitelne ve strome. Ano, pointa vse vysvetli a zapada to. Ale od te chvile jsem si porad rikal, ze bud je inspektor idiot, nebo nemaji moc bystreho scenaristu. ()