Michael Anderson (CLIVE OWEN) nemá šťastný deň. Je prepracovaný, vyčerpaný. Má pocit, že o chvíľu z únavy omdlie. V práci vládne ustavičný chaos, cestou domov mu manželka Angie (HELEN McCRORYOVÁ) diktuje do telefónu nákupný zoznam vecí, ktoré nutne potrebuje na prípravu slávnostnej večere pre návštevu. Pred obchodom um odtiahnú auto, nemá už ani jeden prášok na upokojenie. Keď konečne získa vozidlo naspäť, dostane sa do dopravnej zápchy. Cyklista, ktorý sa okolo jeho auta prešmykne, mu nechtiac a takmer bez stopy ťukne do blatníka. To Michaela rozčúli a chce muža na bicykli silou mocou dostihnúť. A potom ani nevie, ako sa vlastne stalo, že ho zrazil. Doma nemá pokoj a hoci sa musí venovať priateľom, nevie sa na nič sústrediť. Ustavične sa mu vracajú útržkovité spomienky na stretnutie s cyklistom, respektíve na zrážku s ním. Kým on je doma, polícia vyšetruje smrť bicyklistu. Michael sa k nehode nikomu neprizná. Svedomie ho však tlačí a anonymne zatelefonuje na políciu. Zistí, že po obeti zostala mladá vdova. Nič netušiaci Michaelov priateľ, tiež právnik, ktorý vdove pomáha s vybavovaním všetkých záležitostí, ich spolu zoznámi. Michael si oddýchne, až keď sa polícii k nehode nakoniec prizná. Čaká ho súd, kde ho priateľ zastupuje, a napokon Michaela oslobodia. (oficiálny text distribútora)

ScreamJay

Spoustu věcí bereme jako samozřejmost, ale stačí jediný rozmar osudu, jediná vteřinka a všechno je jinak. Prvně, když jsem si přečetl v programu o čem by film měl být a tam stálo, že je o muži co neustojí psychický nápor. Tak mi v hlavě bleskla vzpomínka na Volný pád, který právě po takovéhle ose kráčel. Jenže už po prvních pár minutách všechno vzalo úplně jiný spád. Ten britský pohled na příběh a jeho postavy hodně ovlivnil kroky tohoto zamýšleného dramatu směrem k televiznímu filmu s dramatickou zápletkou. Po zajímavém začátku mě ale totálně uzemnila kamera ala zfetofaný tučňák, která především ve vyhrocených momentech lítá sem a tam, kolíbá se ze strany na stranu a jediný efekt není umocněné napětí, ale houpání orgánu žaludečního. Je až zvláštní byl scénář napsaný a hlavně jak se ho podařilo převést na obrazovku. Žádná z postav na mě nepůsobila vysloveně kladným dojmem, nebo jakýmkoliv jiným charismatickým prvkem. Clive Owen podal v tomhle standardně se vyvíjejícím spletenci osudů, situací a náhod standardní výkon, který z jinak obyčejně vzhlížejícího dění udělal poměrně dobře koukatelný film. Ta snaha patlat se v postojích každého zainteresovaného jedince kolem, srovnávat dění se situací před ním namísto toho je přímo konfrontovat, to tady trochu postrádám. A přitom je to ve většině britských detektivek a thrillerů. Zkrátka je to tak na 3 hvězdičky s tím, že bych panu kameramanovi vzkázal: „Na pokusy je chemická laboratoř chlape!“ ()

Silverluv

Vynikajicí Clive Owen v průměrném psychologickém dramatu. Herecké výkony jsou to jediné, co mně na tomto filmu zaujalo. Nepříliš poutavě natočeno, místy je příběh vcelku nudný a zbytečně rozvláčněný. Taková tradiční BBC TV produkce. ()