Rychlokurz romantiky

• Južná Kórea Iltaseukaendeul (viac)
Južná Kórea, 2023, 18 h 4 min (Minutáž: 60–76 min)

Holka se přihlásí na soukromé lekce matematiky ke slavnému učiteli a její mámu, která má srdce ze zlata, teď čeká velmi tvrdá srážka se světem soukromého vzdělávání. (Netflix)

Nam.94

U korejských dramat je zvykem, že skutečný věk herce neodpovídá věku jeho postavy a to klidně i o 10 let. Nebo že (pravidlem) žena bývá třeba o 8 let starší než její rádoby stejně starý partner. Ale tady je věkový rozdíl vidět tak moc, že už to nejde klidně přejít a ignorovat, paní? vypadá jak jeho o 10 let starší sestra, nebo s logikou kdramat klidně matka. Chemie mezi nimi nefunguje a kromě posílání nálepek v chatu se v seriálů neobjevuje žádná roztomilá "boomerská" láska, či naopak vyspělá a "zralá" láska dvou dospělých. Do 11 dílu je to pouze doučko z matiky a po 11 díle tam začínají být náznaky romantiky a krimi. Není to hrozné ale není to ani ničím jedinečné a pochvaly hodné. Celkově je to až moc obyčejné a uťáplé. Když se na to zpětně ohlédnu tak to dějem působí jak nějaký minifilm natočen za účelem reklamy na doučování. Nebo mini-film od party děcek, s hodně malým rozpočtem, který měly za úkol natočit film o netoleranci osobního vztahu u "znamých osobností ". ()

Karmel

Zase jedno poctivě zrobené romantické drama z Koreje, které si mne získalo. Zajímavá zápletka, chytrý scénář, skvělé herecké výkony všech zúčastněných. Ve většině situací příjemně nepřehnané a vyzrálé (na K-drama). Např. když si hraje na detektiva, ale všechno s ní konzultuje! Ach! Povedené. Moc se mi líbila volba herců ztvárňujících hlavní postavy. Oba jsou vlastně na korejskou romantiku staří a né tak hezcí jak je zvykem (věkový rozdíl mezi nimi mi nevadil, protože ho nevidím, připadali mi věkově nastejno). Ale proč by pro jednou nemohli hodit hlavní role hercům, kteří vypadají jako normální lidi?! Mohli. A vyšlo to. Oba jsou totiž úžasní herci. Svůj vztah krásně budují, chemie mezi nimi funguje, ve spoustě interakcí jsou k sežrání. Kdyby si odpustili tu detektivní zápletku (která byla mimochodem dost průhledná), tak by měl seriál i snesitelnější stopáž. Takové ty přeháněné životní situace napsali pro vedlejší postavy, ale to se dalo snést. A musím zmínit jak ukrutně vtipná až ikonická je pro mne scéna, kdy se mu v bytě rozbije termostat, přesune se k ní, protože spolu už chodí...a jak se jí snaží vnutit do postele a to ráno poté, to jsem se opravdu královsky bavila. Božsky zahrané. BTW, pro diváky je to ve vší počestnosti samozřejmě, pyžama ke krku a každý svůj polštář :-D. ()

BaruM

Ať si každý říká, co chce. Tenhle seriál, je pro mne největším překvapením letošního roku. Upřímně jsem do něho šla, jako do oddychovky, od které si moc neslibuji. Dokonce jsem během prvního dílu chtěla dát přednost jinému seriálu. Ještě že jsem tak neudělala. Mám ráda krimi zápletky, a tady mě nečekaně také potkala. Bezprostřední bratr hlavní postavy, zase umí s lehkostí vypálit vtipně odpověď na cokoli. Romantika se objevuje ve více liniích, ale pokud chcete román klasiku, doporučuji Rosamunde Pilcher. :) ()

Elio

Crash course in romance byl pro mě moc milým překvapením nového roku, stejně jako dřívější Extraordinary attorney Woo v roce minulém, a já upřímně doufám, že tu podobná kdramata, kde green flag vztahy korunují zajímavé a aktuální příběhy, budeme mít i nadále. Závěr byl sice zvláštně uspěchaný a trošku nekonzistentní, ale to seriálu hodlám zcela upřímně odpustit, protože se jinak jedná o vyzrálý a dobře zpracovaný příspěvek do trezoru kdramat. Příběh mě držel u obrazovky až do posledního dílu, detektivní zápletka mi přišla velmi dobře zpracovaná, místy se seriál i vyjadřoval k vážnějším otázkám. Mimo to ale celému dílku vévodil jak neobvyklý a krásný vztah matky s dcerou, tak vztah hlavní dvojice, která si mě svojí přirozenou chemií velmi rychle získala. Nebyla mezi nimi vlastně žádná zbytečná dramata, žádné dramatické hádky, což je bohužel většinou typický atribut dřívějších kdramat; zde máme zdravý, podporující vztah mezi lidmi, kteří spolu otevřeně komunikují. Za to si u mě seriál tu 5. hvězdičku bez problémů získal. Ze začátku jsem sice byla trochu nesvá z velkého věkového rozdílu herců, kteří dvojici ztvárňují, ale oba nakonec své postavy zahráli tak skvěle, že nemám co dodat. Mám opravdu radost, že jsou dřívější toxické stereotypy kdramat nahrazovány takto zdravými vztahy, které jsou sice nerealistické až běda, ale minimálně slouží jako vzor toho, jak by to mělo v páru fungovat. ()

Gada

Tento seriál měl v Koreji poměrně velkou sledovanost. Hvězdný učitel matematiky s určitými problémy nachází útěchu nejprve v jídle a nakonec v dámě, která ho připravuje. A tady jsem měla největší problém. Nic proti herečce  Do-yeon Jeon určitě na svůj věk vypadá dobře, ale mě její výběr do této role neseděl. Věkový rozdíl 10 let byl moc ( ani neměl logiku )  prostě  vypadala staře a s prominutím její oblečení ( proč jí produkce dávala takové outfity - nechápu)  tomu nasazovalo korunu. Naopak Kyeong-ho Jeong byl skvělí a přiznám se, že on byl hlavním důvodem, že jsem to dokoukala. Dalším byla dějová linka s mladšími herci, kteří role dobře zahráli a byli perfektní. Seriál vykresluje  vztahy v rodinách a ukazuje na mě až krutý vzdělávací systém hraničící s posedlostí některých rodičů kvůli známkám. Jako matce se mi na to také moc příjemně nekoukalo. Opravdu moc jsem se snažila seriál oblíbit, ale sledování romantické linky hlavních protagonistů - bylo pro mne doslova utrpením. Určitě už si znovu nepustím - hodnotím  2-3*. ()