Špiónky

• Česko Špionky (viac)
Francúzsko / Kanada / USA, (2001–2013), 57 h 12 min (Minutáž: 22 min)

Claire Guyot, Fily Keita, Céline Mauge, Jean-Claude Donda, Jess Harnell, Jennifer Hale, Kathy Ireland, David Sparrow, Jim Ward, Jason Deline, Nick Jameson (viac)

Sú mladé a krásne. Puberťáčky Sam, Alex a Clever žijú celkom obyčajný život. Chodia do školy, rady nakupujú a zabávajú sa. Avšak všetko sa zmení, keď si ich jedného dňa privolá do tajnej miestnosti neznámy muž a vycvičí z nich špičkové špiónky so špičkovým vybavením. Odteraz je ich hlavnou úlohou chrániť ľudstvo pred zločincami a bojovať proti zlu v tých najťažších situáciách. Ako sa vysporiadajú s touto ťarchou? (Georgei)

Krissty

Já ty holky zbožňuju! Jako malá jsem hltala všechny díly a tohle jsou pro mě prostě hrdinky takové, jaké mají být.. Každá jiná, jedna sportovní typ, druhá šprtka, třetí barbie.. A přece jsou všechny stejně úžasné :) Úkol je pokaždý jiný a originální a vždycky jsem jim strašně záviděla to vybavení v čele s lítacími batůžky! Mimochodem, já byla vždycky Sam :P :)) ()

TomX2

Celkový dojem: Priznám sa, že tento seriál som v jeho najlepších rokov veľmi v obľube nemal a snažil som sa mu vyhýbať ako to len ide. V podstate mi to veľmi pripomínalo Winx club a trochu aj Mary-Kate a Ashley a ja som rozhodne nemal v pláne začať pozerať ďalšiu kôpku týchto mainstream animákov pre detské publikum hlavne toho krehkejšieho pohlavia - ženského. Je pravda, že som pár krát pri pretáčaní vysielacich kanálov na tento seriál narazil, avšak nikdy som ho nedokázal pozrieť celý. Dnes tomu je ale, páni a dámy inak a ja si dovolím s hrdosťou vyjadriť svoj názor a tým je, že tento seriál je naozaj niečo! Sympatické postavy a celkom zábavný, ľahký dej nás do tohto celkom vydareného animáku pustí rýchlo a môže si ho obľubiť hockto. Aj keď je pravda, že v budúcnosti si to nemienim pustiť znovu kvôli jeho absurdite. Moje hodnotenie: 50% ()

figliar

Aj keď je seriál určený pre podstatne mladšie publikum, musím sa priznať, že som aj ja veľakrát prepol na novú časť Špióniek. Aj keď je skoro každý diel rovnaký a zápletka je vždy vyriešená rôznymi vychytávkami a serepetičkami, ktoré špiónky vytiahnu z kabelky, podpätku či rukáva, pozeranie bolo stále celkom zábava. ()

T-pack

Jistě, je to celkem nijak nakreslené, dost brzy se začne opakovat a i když u některých seriálů je zápletka díl od dílu stejná, u tohoto vám přijdou samotné epizody sobě podobné. Nesnášel jsem ty hrozný barevný agentský uniformy, síť vchodů do centrály po celém Beverly Hills mi nedávala smysl ve světě, který se jinak bere celkem vážně a doslova mě vytáčelo, kterak agentky dostaly špionské vybavení a všechno ho ZROVNA na tu misi použily. Na druhou stranu počítám s tím, že je to pro děti, něco mě nutilo na to neustále koukat (dřív, časy se mění) a Jerry byl slušnej. Připadám si teď trochu jako předpubertální děvče, nicméně musím hodnotit jak hodnotím. ()

Toyotomi odpad!

-VAROVÁNÍ, NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK OBSAHUJE VULGÁRNÍ VÝRAZY- Tento zasraný a zkurvený rádobypořad, který kopíruje anime tak moc, až je mi s toho špatně, se neustále sere mládaži do hlavy, protože tato mládež je tak blbá že sleduje Jetix. Tu zmrdskou stanici, která cizojazičné filmy a seriály umí dokonale zprznit. Mamrdi, kteří tenhle spíčiseriál vymysleli, musí mít mozek v prdeli a v hlavě nasráno, protože není možné, aby tuto píčovinu vymyslel člověk který má všech pět hoven pohromadě. Berry, ty skurvysyne!___Fuj! Tohle jsem potřeboval ze sebe dostat! ()

• V epizóde sa objaví Martin Mystery zo seriálu Martin Mystery (od r. 2003), ktorý bol produkovaný rovnakou produkčnou spoločnosťou Marathon ako Špionky, no jeho vysielanie bolo ukončené rok pred touto crossover epizódou. (Mandragor)
  • Mimozemšťané v seriálu jsou hodně podobní klasickým šedivákům, jenomže na rozdíl od nich mají špičaté uši, menší oči a zelenou barvu kůže. (Jan.Kanak)
  • Úloha s prevozom špióniek cez rieku je variáciou na hlavolam "vlk, koza a kapusta". (Mandragor)