Během vánočního průvodu v Malaze se ztratí pětiletá Amaya. Její případ pak zaujme Miren, která pracuje jako stážistka v redakci místních novin. (Netflix)

milbelQ

Po prvý krát som si sám pre seba povedal - nepozriem celú sériu naraz a napíšem recenziu ale každú epizódu skuknem samostatne a samostatne aj recenziu. PREČO ? Nie som ovplyvnený knihou - nevedel som, že existuje. Espana herci sú pre mňa dosť neznámi, takže super nemám s čím porovnávať ich predchádzajúce role. Tak dosť vysvetľovania a vrhám sa na E01 – nebudem opisovať dej veď načo kto chce pozrie. Začiatok trochu horor hudba dievčatko v maske prichádza k autu bububu na mamu – jej – jej – jej, kdeže sme to už XXXXXX krát videli !!!  Otecko s dievčatkom odchádza v dave kúpiť balónik  v momente keď sa začne handrkovať s predajcom a púšťa dievčaťu ruku už som vedel, že bude unesená - TAK PREDVÍDATEĽNÉ. Polícia, novinári všetko klišé, nič nové ale vlastne  Á-ÁN--ÁNO hlavná policajtka nemá notes ale poznámky na papierikoch ,, ježkové oči, to je taký napinák, je taká COOL “ Samostatného vyšetrovania sa len tak chytá stážistka Miren, však nech to má šmrnc. Aby sme vedeli prečo je nám ponúknutý obraz ruky v piesku, mih tváre -  spomienka stážistky Miren  A JE TO OPäŤ TU – veď hlavná postava musí mať predsa nejakú psychickú traumu ( no keď to bolo v knihe tak čo už ) – predpokladám, že bola znásilnená, určite sa dozviem v ďalších častiach. V parku scéna - stážistka Miren sa poháda skoro pobije s rodinným priateľom je to majiteľ sťahovacej firmy, nechám sa prekvapiť prečo. E01 má 48 minút, stačilo by aj 22 minút. 1* nič nové ale fakt nič NIČ ()

Anderton

Podľa pilotu sa nedá ešte predpovedať, či pôjde o napínavú detektívku s viacerými zvratmi a slepými uličkami, alebo či sa pôjde pomalším a priamočiarejším tempom. Na novinárku hrajúcu si na detektívku si treba chvíľu zvykať, žije s veľkou traumou a pôsobí dosť depresívne a emo. Depresívni sú ale vzhľadom na situáciu všetci. Na konci nás čaká prvý slušný zvrat, čiže vieme, že unesené dievča... ale načo zbytočne spoilerovať už aj prvý diel. ()