Mirai v O2 areně

(koncert)

Frýdeckomístečtí Mirai – držitelé Ceny Anděl v kategorii Skupina a Českého slavíka v kategorii Kapela roku – vystoupili poprvé před vyprodanou O2 arenou. Svým fanouškům předvedli zbrusu novou show se známými hity i písněmi z posledního alba. Dle slov frontmana kapely si přichystali „to nejlepší, co kapela Mirai umí s největší a nejdražší technikou, kterou kdy měla k dispozici“. Během koncertu zazněly hity jako jsou "Vedle tebe usínám", "Pojď, zapomenem", "Yesterday", "Chci tančit", "Cesta z města", "I přes to všechno", "Volám", "Narozeniny", "Pojď ke mně blíž", "Anděl", "Yahoda", "Tenkrát", "Akorát", "Hometown", "Otchi", "Když nemůžeš, tak přidej" a další. Ve složení Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Tomáš Javůrek a Michal Stulík vydali Mirai třetí desku "Maneki Neko" a potvrdili tak svou pozici na vrcholu české hudební scény. (Česká televize)

mira007

Ještě před deseti lety byla pro české umělce O2 arena těžko dosažitelná meta na kterou mělo jen pár jedinců typu Karla Gotta, ale od té doby vyprodal největší halu v ČR kdekdo včetně Štěpána Kozuba s jeho stand up vystooupením. Tento záznam koncertu kapely Mirai mi dokázal, že to, že zrovna taková mladá parta muzikantů má vyprodáno, je naprosto logické - melodické chylavé hitovky jejichž kolovrátkový jednoduchý text (v tomto případě pozitivum) je schopno reprodukovat publikum téměř v celém repertoáru, frontman, který výborně funguje v komunikaci s diváky. ()

ostravak30

Kapelu Mirai mám celkem rád. Nejen proto, že jsou to vlastně krajánci, Frýdek je od Ostravy co by kamenem dohodil, ale mají některé opravdu povedené písně. Vyprodat O2 arénu je také kumšt, protože největší halu v Česku by asi nezaplnili leckteré zavedené hudební jména. Ačkoli se seznam takových jmen v posledních letech kvapně rozšiřuje. Mirai předvedli opravdovou show, to bez debat - ohně, barvy, lasery, a zazněly opravdu největší hity. Jejich interakce s fanoušky je navíc dobrá. Zvou si návštěvníky na pódium, celá hala zpívá s nimi. Také zavzpomínali na zesnulé, pozvali si hosty... Ale...na můj vkus ale nechal M. Navrátil zpívat platící až moc často, že se leckdy zdálo, zda se mu vůbec chce zpívat. Jenže mnohem víc to na mě působilo dojmem ukřičenosti, uječenosti a málo toho bylo slyšet a ještě méně rozumět. ()

slunicko2

Nevalný zážitek. 1)  Základním problémem z mého pohledu je nekvalitní zvuk. Zpěvákovi je špatně rozumět, jeho hlas zaniká mezi nástroji. Navíc jsem zaznamenal jakési echo, jako bych vystoupení natáčel na mobil._____ 2)  Je to škoda, protože interakce s publikem byla výborná a songy v rámci žánru uspokojivé. ()