Příběhy starých hospod

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2023–2024), 7 h 3 min (Minutáž: 24–30 min)

V osmidílném seriálu poodkryje herec Josef Polášek minulost a jedinečnou atmosféru starých hospod napříč Českem, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Bude naslouchat povídáním pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků. S nadšením si vychutná vše, co k danému místu náleží v gastronomickém i kulturně-historickém kontextu. (Česká televize)

Recenzie používateľa topi k tomuto seriálu (8)

Příběhy starých hospod (2023)

Moc příjemné putování po hospodách České republiky, kde se krom pivních zajímavostí dozvídáme i o historii krajiny a další kuriozity. Je opravdu škoda, že každý díl uteče jak voda, snesl bych klidně hodinovou minutáž. Budu doufat, že brzy vznikne i druhá řada, historie našich hospod má u náš velkou tradici a určitě by bylo dále z čeho vybírat. ()

Vysočina (2023) (S01E01)

Z prvního dílu jsem absolutně nadšen! Doufám, že v podobném duchu budou i další příběhy. ()

Plzeňsko, Chodsko a Domažlicko (2023) (S01E02)

Poslední zastavení v hospůdce v obci Přeštice a pochoutky z přeštického prasátka mě zaútočily na slinné žlázy takovým způsobem, že jsem vyloženě vyběhl k ledničce s obrovskou chutí, až jsem hlady zeslábnul. Bohužel takové dobroty jsem tam nenašel, budu si muset do přeštického pohostinství výlet někdy udělat. ()

Ostravsko (2023) (S01E03)

Po třetí epizodě příběhů ze starých hospod už vím, co mě pokaždé vadí. Je to závratná rychlost, s jakou pořad vždycky uteče. Jinak nemám jediné výtky. ()

Liberecko (2023) (S01E04)

Moc se mě líbí, že krom příběhů a historií z navštívených hospod se dozvídáme i různé zajímavosti ohledně pohostinství. Třeba jak se používal ohříváček piva, kolik druhů pivních půllitrů se vyrábělo a které bývaly nejoblíbenější, co se nejčastěji pašovalo přes horské hranice a spoustu dalších informací. Příběhy starých hospod jsou momentálně jedny z nejlepších pořadů České televize. ()

Jižní Čechy (2023) (S01E05)

Budějovické Masné krámy, tam se mě vždycky moc líbilo. Škoda, že nebylo zmíněno tamější pivo, takzvaný kroužek, což je místní vytuněnější budvarský ležák, chuťově velice lahodný :). ()

Brno (2023) (S01E07)

Brnoooo!! A hned první zastávka v kultovní Průmce, kam chodím už pěkně dlouhou dobu, škoda jen, že na kameru nemluvil místní hospodský Béďa a pouze se mihnul v pár záběrech, on totiž k této klasické putyce patří. A co by to bylo za putování po Štatlu, kdyby nebylo zastavení Na Bláhovce nebo ve Stopkově pivnici. I kohoutovická Myslivna dostala prostor. K celkovému doplnění přidám i hostinec U Semináru a pisáreckou Zahrádku Na Střeláku. ()

Praha (2023) (S01E08)

Poslední pivní putování po našich končinách završil Josef Polášek v pražských putykách U Černého vola, U Pinkasů, U slovanské lípy, U Fleků, U Tunelu, Nádražku v Dejvicích a výletní hospůdku v Divoké Šárce. Ve většině z nich jsem byl a rád se někdy zase vrátím. Rozhodně už teď vím, že mě tyhle návštěvy různých pohostinstvích budou chybět. Třeba se dočkáme druhé série, určitě nejen já bych pokračování uvítal. ()