Příběhy starých hospod

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2023–2024), 7 h 3 min (Minutáž: 24–30 min)

V osmidílném seriálu poodkryje herec Josef Polášek minulost a jedinečnou atmosféru starých hospod napříč Českem, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Bude naslouchat povídáním pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků. S nadšením si vychutná vše, co k danému místu náleží v gastronomickém i kulturně-historickém kontextu. (Česká televize)

Recenzie používateľa Arsenal83 k tomuto seriálu (8)

Příběhy starých hospod (2023)

Mnoho zaujímavých informácií, ale má to svoje muchy. 25 minútový formát nestačí a tým pádom sú všetky hospody zobraté len tak z rýchlika a kvôli krátkej stopáži sa nedostávame k všetkým, ktoré by mohli byť predstavené. No a Polášek je kategória sám o sebe. Nevtipný ale strašne rád furt najedený. ()

Vysočina (2023) (S01E01)

Je dobré vedieť, kde chlastal Hašek, kde napísal svojho skvostného Švejka a kde ho možno napadlo to s tým obrazom, na ktorý srali muchy. Ale na krčmu z roku 1613 to nemalo tam sa už oplatí nechať nejaké chechtáky. Zvnútra sálal z toho genius loci. ()

Ostravsko (2023) (S01E03)

Sranda, že kde príde Polášek, tam všetko chutí ako u babičky či u maminky. A keby tam prišiel Pohlreich, tak by sa možno doblval. ()

Liberecko (2023) (S01E04)

Na Liberecku do hlavného mesta Sudet tak skoro do hospody nepôjdem, minule mi kvôli Libercu zase ušiel tiket. Je ale zaujímavé sa dozvedieť, že krčma bola najdemokratickejšou inštitúciou socializmu. Pravda, ožrať sa tam demokraticky mohol naozaj každý. ()

Jižní Čechy (2023) (S01E05)

Prvýkrát bolo vidieť, že Polášek sa od jedla nezajebal až na pupku. To keď si dával ten budějovický šmytec. Ochutnal a povedal len že: Hm, tak to jsem neznal..." Mohol sa z tej pomazánky viac tešiť, no ale buček je buček že, pane Polášku? A o Werichovych avantúrach v Třeboni sme sa tiež viac nedozvedeli. Takže zase len 25 minútový rýchlik o všetkom aj o ničom. ()

Brno (2023) (S01E07)

Nie je zlé urobiť si program, kde človek chodí len chlastať a debatovať. Ale toto z Brna bol naozaj len malý kúsoček. A obávam sa, že nie na 100% reprezentatívny. ()

Praha (2023) (S01E08)

Hostinský Brinda od Černého vola posielal pivo väzňom. To bol ale altruista. Väčší než Soros. ()