Příběhy starých hospod

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2023–2024), 7 h 3 min (Minutáž: 24–30 min)

V osmidílném seriálu poodkryje herec Josef Polášek minulost a jedinečnou atmosféru starých hospod napříč Českem, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Bude naslouchat povídáním pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků. S nadšením si vychutná vše, co k danému místu náleží v gastronomickém i kulturně-historickém kontextu. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (17)

Příběhy starých hospod (2023)

Závidím Josefovi Poláškovi ty procestované kilometry po krásách naší země s točeným pivkem na stole. Česko je kouzelné a kde se pivo vaří, tam se dobře daří. ()

Vysočina (2023) (S01E01)

Krásné záběry, krásné hospůdky, ale i krásná krajina v okolí. Hledal jsem si ta místa v mapách a kochal se při tom pohodou od pípy. Těším se na Plzeňsko a na léto, kdy chutná nejlépe. ()

Plzeňsko, Chodsko a Domažlicko (2023) (S01E02)

Šumava je plná pohnutých osudů lidí, i obcí. Ale život jde dál. Chodsko krásné a v poslední hospodě jsem Poláškovi fakt záviděl. Překvapivě v Plzni navštívena jen jedna hospoda. ()

Ostravsko (2023) (S01E03)

Dnešní díl neměl takovou šťávu jako ty předchozí. Nevím čím to bylo, ale představené hostince mě příliš nelákaly. To už mě více potěšily Beskydy, ale také hornické památky v Ostravě. ()

Liberecko (2023) (S01E04)

Moc pěkná procházka po zajímavých místech. Dnes trochu víc nedávné retro, až na mě padla nostalgie na dobu mého dětství. No a nakonec překvapení. Zdravím alespoň takto Radka "Kance" :-) ()

Jižní Čechy (2023) (S01E05)

Jižní Čechy jsou krásné samy o sobě. K tomu i tamní hospody a restaurace vypadají lákavě. Zajímavé ale je, že dle jejich (subjektivnímu) hodnocení na mapách mají některé co zlepšovat. Této televizní reklamy se dá dobře využít. ()

Královéhradecko (2023) (S01E06)

Zajímavé hospůdky v kraji, jenž jsme nedávno navštívili, bohužel o těchto legendách jsme netušili. Ovšem je tam krásně i tak, třeba se jednou vrátíme a pivko v nich ochutnáme. ()

Brno (2023) (S01E07)

Ve štatlu jsem vypil nejeden krýgl. Hospody v tomto díle ukázané jsem neznal až na Stopkovu. Nejvíc chuti na pivo mi ale udělala hospoda U Bláhovky, jejíž výčepní pochopil, jak se starat o správnou atmosféru. ()

Praha (2023) (S01E08)

Sluníčko, teplo a pražské hospody a hospůdky. Zase jsem dostal chuť na točené. Bohužel třeba v Šárce nemá restaurace příliš lichotivé hodnocení a U Pinkasù bylo draho už dávno - jako student jsem chodil jinam. U Fleků jsem ještě nebyl a chci to napravit. ()

Střední Čechy (2024) (S02E01)

Balzám na duši. Na druhou stranu - dívat se v mrazivé zimě na Poláška jak pije pivo a vedle se koupají lidé v rybníku či řece - je tento seriál zároveň trochu masochizmus. Už se těším na léto a zahrádku a je jedno, jestli U Rozvědčíka nebo na Kokořínsku. Jen jsem měl pocit, že by mohl v každé hospodě zůstat průvodce déle a ukázat více. ()

Karlovarsko (2024) (S02E02)

Dnes představené podniky mají bohatou a zajímavou historii. Z pohledu hodnotících současných návštěvníků už to dnes není se všemi tak slavné. Spíš jsme si u sledování říkali, kterým se na našich cestách raději vyhnout. Ale pivečko a teplo sálající z obrazovky nás opět naladilo na léto. Už aby bylo. ()

Ústecko (2024) (S02E03)

Některé z dnes představených hospod máme téměř za humny, přesto jsem nebyl ani v jedné. Jedlovou bych rád někdy rád navštívil, v Žatci mě lákají spíše místní minipivovary. Mají skvělé pivo. Navíc vůni žateckého chmele z česačky,  kde každý rok pracujeme,  důvěrně známe. U Gráfů mě určitě uvidí. Rád spojím rybaření na řece a pivko v místní tradiční hospodě. Edit: U Gráfů navštíveno koncem února 2024. Hospůdka je hezká, čiší z ní historie. Pizzu mají dobrou (na vesnickou hospodu zajímavý sortiment), ale pivo jsem neochutnal, tak snad jindy. Točí rakovnického Bakaláře 11°, která je jinde lahodná. ()

Pardubicko (2024) (S02E04)

V tomto regionu jsme pobývali na dovolené v létě 2023. Byli jsme i na Košumberku, ale zde prezentované hospody jsme si nevšimli. Přišli jsme z druhé strany a nikde ani ukazatel. Že by ještě nefungovala? Každopádně přejeme panu majiteli hodně štěstí, místo má své kouzlo i historii. I ostatní místa jsou zajímavá. Na druhou stranu mě opravdu obtěžuje, že zatímco píši zhruba dvě minuty tento komentář, vyjela na mě asi šestkrát reklama. Chápu, že sponzoři jsou vítáni, ale uživatelsky je to velice nepříjemné. ()

Olomoucko (2024) (S02E05)

Tento díl mi názorně ukázal propastný rozdíl mezi venkovskými hospodami a městskými restauracemi. Obojí má své, dlouhou historii některé také, kouzlo i atmosféru. Ale příjemná hospůdka v lesích uprostřed ničeho (a je jedno jestli v Beskydech, u Olomouce, nebo Polabí) je prostě poklad. ()

Jižní Morava (2024) (S02E06)

Historie dnes ukázaných hospod je impozantní, velice mě potěšily dlouholeté příběhy rodinných podniků. Jsem rád, že ani komunisti nezničili to, co ani války nedokázaly. Na druhou stranu mi chyběla atmosféra některých jiných dříve představených míst, kdy jsem si říkal, že tyto bych někdy opravdu rád navštívil. Každopádně držím palce každému rodinnému pohostinství. ()

Zlínsko (2024) (S02E07)

Více než na pivko, měl jsem po dnešním dílu chuť cestovat do ulázaných míst. Chřiby i Hostýnské vrchy jsou kouzelné samy o sobě. A když je navíc možnost osvěžit se v zapadlé hospůdce se zajímavou historií, k dokonalosti nechybí takřka nic. ()

Praha (2024) (S02E08)

Pražské hospody by vydaly na samostatný seriál. Nicméně mě k srdci moc nepřirostly. Navíc výběr byl dost nesourodý. Nejvíce mě oslovila smichovská hospoda, která je atmosférou a nabídkou vskutku zajímavá. U Tygra mě překvapil především pan Brukner, přeji mu ještě dlouhá léta s pivečkovými úterky. Pana inženýra s tradičním pivem na konci mi bylo trochu líto. Ale holt dnes pijeme úplně jiná piva. Tak dej Bůh štěstí. ()