Příběhy starých hospod

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2023–2024), 7 h 3 min (Minutáž: 24–30 min)

V osmidílném seriálu poodkryje herec Josef Polášek minulost a jedinečnou atmosféru starých hospod napříč Českem, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Bude naslouchat povídáním pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků. S nadšením si vychutná vše, co k danému místu náleží v gastronomickém i kulturně-historickém kontextu. (Česká televize)

Recenzie používateľa sir-dave k tomuto seriálu (5)

Příběhy starých hospod (2023)

Česko je pro pivo jak stvořené a hospody k němu od nepaměti patří. Ty staré mají navíc v sobě spousta osobité atmosféry. Příběhy starých hospod tohle všechno zkombinovaly. Josef Polášek zavítá do několika krajů a svým milým projevem přiblížil historky a jiné zajímavosti. Tohle musí dostat pokračování. Nezmíněných hospod, které stojí za to je na několik řad aniž by utrpěla kvalita. Škoda kratší stopáže. Nejzajímavější hospody: Krčma Jonáš ze Svobodných Hamer. U Janíka na Horečkách. Hančova bouda na Benecku. U Silvera v Záboří. Hostinec U Bláhovky 2. řada: Pokračování v nastoleném trendu. Tohle by mohlo běžet stále. Z obou řad mám 12 navštívených hospod a žádná nezklamala. Nejzajímavější: U Zlatého tygra v Praze, U Mokrošů na Bystřičce, Čarták na Soláni, Tančírna v Račím údolí a Krčma Lanškroun. ()

Vysočina (2023) (S01E01)

Hospody z Vysočiny, nejvíce zaujala středověká Krčma Jonáš ze Svobodných Hamer. Dobový interiér, kulturní památka. Tu bych klidně rád navštívil. Druhá neméně zajímavá bude U České koruny, popíjet na místech kde sedáva Hašek. Trampská hospoda v Přímělkově už je mám pocit zavřená, případně jen pro místní. ()

Plzeňsko, Chodsko a Domažlicko (2023) (S01E02)

Trochu jsem se bál obcházení hospod okolo náměstí, ale Plzeňsko zaujalo. Nevím, zda by se okolo Šumavy nedaly vybrat zajímavější hospůdky. Jinak lišky ze Šumavské chalupy bych si dal taky, stejně jako chodský koláč při masopustních slavnostech nebo škopek v Přeštickém pivovaru. Jen příště méně jídla, nedá se to vydržet :)) ()

Jižní Čechy (2023) (S01E05)

Písecká hospoda u Reinerů vypadala zajimavě, jen škoda, že se jí z celého dílu věnovalo nejméně času. 2 minuty času hospodě, kde chodil Mikoláš Aleš, je slabota. Povídaní o Nové Hospodě mezi Budějkami a Vodňany pěkné, ikdyž neurazí nenadchne. Třetí hostinec Solidní šance v Hluboké na náměstí má dobrou atmosféru, ale ani slůvkem nezmínit o tom, že se zde čepuje Hlubocké pivo, to mi přijde docela faux pass. Při díle z Jižních Čech je hospoda z Budějek jistota a volba na Masné Krámy super. Při Třeboňském Bílém Koníčku se mi vybaví ten brekeke maník z Ano Šéfe, ale historická hospoda zasloužená. ()

Královéhradecko (2023) (S01E06)

Královehradecko spolu s Libereckem zatím nejpovedenější díl. Žádná hospoda nevyčnívala, ale každý má své kouzlo. O hospodu, kde chodil Škvorecký bych zavadil asi jen pohledem, ale historie pěkná. Na druhou stranu, šenk, kde si člověk může skoro pluvnout na zem už moc není. Hospoda "u Silvera" v Záboří moc pěkná. Mezi další třeba oblíbená od Vinkláře nebo srdce Prachova, ikdyž já si zašel raději do té naproti. ()