Superliga: Válka o fotbal

• USA Super League: The War for Football
Dokumentárny / Športový
USA, 2023, 3 h 43 min (Minutáž: 53–59 min)

Minulost, současnost a budoucnost evropského fotbalu se střetávají, když vyjdou najevo plány na vytvoření odtržené ligy. Čelní představitelé se tak musejí rozhodnout, zda budou tradici tohoto sportu bránit, nebo ji zvrátí. (Apple TV+)

kubas369

9/10. Hra o trůnu ve fotbale, kde neexistuje bohužel kladný hrdina. Je tu jen plno sebestředných parchantů. Dokument, který se doopravdy snaží jen předkládat informace z obou táborů a nechává vás myslet. Superliga tak jak byla představena je nesmysl to ale neznamená, že nemají pravdu v tom, že fotbal kráčí do velkého průseru. Do průser, který započal před 20 lety Real/Perez, který momentálně nejvíce kňučí. Co takhle zavést mzdové a přestupové stropy, co vy hajzlové? UEFA je jen další nefunkční byrokratický aparát, který zajímá jen prachy. S fotbalu se stala prostitutka závislá na penězích. Co se týče produkční kvality odvádí jablíčko dobrou práci. ()

Morholt

Parta nejbohatších klubů si chce vydělat založením nové elitářské soutěže víc peněz a UEFA, která by tím přišla o zisky, se jim v tom snaží zabránit. A samozřejmě obě strany se zaklínají tím, že to dělají pro fotbal jako takový. Na prvním místě je ale nenažranost. Celkem vyvážený dokument, u kterého se sice může zdát, že se kloní na stranu UEFA, ale je otázka, jhestli to jde vůbec jinak. Mě osobně argumentace představitelů Realu a spol., že jednají ve prospěch sportu, moc nepřesvědčila. Každopádně je celkem zábavné i smutné pozorovat, jak se všichni zaintzeresovaní rvou o zrno a podráží si vzájemně nohy. Jediným světlem ve tmě je skutečnost, že fanoušci nejsou tak úplně bezmocní a pokud se spojí, mají od reality odtržení miliardáři celkem problém. Ovšem je otázka, jestli to vydrží. Celkem by se mi líbil nějaký klasický projekt na dané téma. Pro slušný krimithriller je tu materiálu víc než dost. 85% ()

jim_clark65

Neverím, že to môžem napísať ale Applu sa podarilo urobiť celkom nestranný pohľad na danú problematiku, čo je určite super, pretože súboj Super liga vs UEFA (Liga majstrov) je zaujímavý a v určitom smere nie je nikto z nich priamo tým "úplne" kladným hrdinom. Človeku sa môže zdať, že UEFA na čele so Šeferinom je ten "hrdina" v tomto príbehu ale zjavne to nie je až také jasné, aj oni majú "maslo na hlave" a veru ho nie je málo. ()