Gekijouban Macross Delta: Zettai Live!!!!!!

• Japonsko Gekijōban Macross Delta: Zettai LIVE!!!!!! (viac)

DaweForeman

Pokračování, které navazuje na události v předchozím filmu "Gekijou no Walkure". Člověk by si řekl, že po všech těch událostech bude už konec, jenže se bohužel objeví nový problém a tak Delta jednotka a Walkure musí ze všech svých sil tuto situaci napravit. Tenhle počin je trochu těžké hodnotit, protože se postupně mění, kdy tu máme poklidnější příběhovější začátek, pak choatický uspěchaný střed (ve všech ohledech) a pak opravdu napínavý, dramatický, akční a emotivní závěr. Chvilku kvůli své podobnosti jsem si myslel, že koukám na Macross Frontier, ale přesto to člověk přejde, protože je mu ukázaná zajímavá podívaná, kdy obzvláště ten začátek a konec vykryje celkem nepovedený střed a opravdu primitivní zápletku. Dalším překvapením je to, že se tu objeví také pár postav z minulosti (předchozích počinů). Každopádně tímto filmem se snad završí další éra ze světa Macross (pokud nebudou nějaká další přepracování nebo vedlejší příběhy) a vzhledem k trendu se možná dočkáme nového příběhu z jiného kouta galaxie a životů nových postav. Po animační stránce se to drží svého z předchozího filmu, takže je zase na co pěkného koukat a po hudební se tu krom pár starých mihne i několik nových zajímavých počinů. ()