Čung_E

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

Wacoslav1

No ty woe Netshitflix na to zkusil jít poněkud sofistikovaně a pokusit se zakrýt, že natočil další hloupý béčko pro hloupý konzumenty. Kdyby si to aspoň na nic nehrálo, tak by se dalo ocenit, že je to aspoň tak blbý, že je to místy i zábavný, ale to zjevně nebyl v tomto případě účel. Tak holt nic no snad zase někdy příště.15% ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Taký mix Universal Soldiera a Ghost in the Shell, ale to druhé v podstate len spracovaním. Zaujímavá vízia budúcnosti, Južná Kórea sa nebojí urobiť to, čo už poznáme na xtý pokus a predsa inak a zaujímavá myšlienka klonovania a využiteľnosti, ktorú som doteraz vo filmoch nevidel. Len škoda toho, že trailer klamal telom a jednoducho tu šlo skôr o drámu ako o akčňák. ()

M.i.k.e

na začátku téhle korejské variace na Robocopa je nám sice představena ve stručnosti historie zajímavě ztvárněného postapo světa, včetně toho co se v něm právě děje, jenže pak se dostaví zklamání v tom směru, že na samotný příběh to nemá absolutně žádný vliv a nic víc z tohoto světa neuvidíme. Doslova po pár minutách se totiž Jung_E překlopí do komorního příběhu droida s "mozkem" mrtvé vojačky a její dcery, který se celý odehráva prakticky jen v jedné lokaci s dohromady asi pěti herci. To by nakonec samo o sobě nevadilo, pokud by příběh dokázal vtáhnout, nebo přijít s něčím novým a to se bohužel nepovedlo. Triková stránka je sice na podobnou produkci slušně udělaná, ale přidaná hodnota je ve výsledku nulová...50% ()

kenkaku

Úplně vidím jak probíhalo plánování… Korejci: bude to něco jako Robocop, ale ve vesmíru a malinko to šmrncneme Zdrojovým kódem! Netflix: to zní zajímavě! Scénář nás vůbec nezajímá, ale hlavní role musí být žena! Silná a chytrá. Vůbec všechny ženy tam musí být takové. Muži budou pro změnu idioti, svině a jen jako kulisy. Jinak peníze nebudou! Korejci: Pohoda, jen otočime pohlaví postav. Netflix: Dohodnuto! A tak vzniklo Jung_E. Jedno z vizuálně nejzajímavějších sci-fi co jsem viděl, s naprosto zpackaným scénářem. ()

FritoleXx

Trochu Blade Runner, trochu Ex Machina. Ve výsledku poměrně originální béčkové sci-fi, které chytá grády až s blížícím se koncem a prezentuje divákům i nějaký varovný přesah ohledně budoucnosti a korporací, ostatně jak se o to snaží téměř každý cyberpunk. Problém je však děsně utahaná první polovina, kdy jsem měl pocit, že se děj nikam neposunuje, tudíž by i přes kratší stopáž neuškodilo střihnout to ještě o 20 minut. ()

• Soehyun (Soo-yeon Kang) trpí nevyléčitelnou chorobou, která ji má behěm pár měsíců zahubit. Filmová hrozba se stala bohužel skutečností, Soo-yeon Kang zemřela v květnu 2022, pár měsíců po skončení natáčení. (cerdax2)