Čung_E

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

corpsy

Bladerunnerovsky ladená sci-fi, s morálnym konceptom a minimom ´´reálnej´´ akcie ( ak tu nejaká príde - okrem finále - tak je to len simulácia ). Natočiť hĺbavejší robotický snímok, ktorý sa zameriava viac na charaktery, ako na akciu, na to treba dobrý scenár. Remeselne to vždy môže zapôsobiť aspoň s minimálnou určitosťou, ale príbeh je prázdny. ()

FritoleXx

Trochu Blade Runner, trochu Ex Machina. Ve výsledku poměrně originální béčkové sci-fi, které chytá grády až s blížícím se koncem a prezentuje divákům i nějaký varovný přesah ohledně budoucnosti a korporací, ostatně jak se o to snaží téměř každý cyberpunk. Problém je však děsně utahaná první polovina, kdy jsem měl pocit, že se děj nikam neposunuje, tudíž by i přes kratší stopáž neuškodilo střihnout to ještě o 20 minut. ()

klukluka

Je to tady hodnocený hůř, než bezduchý filmy za 5 prstů. Přitom je to nápaditý, vynalézavý a muselo to stát bambilión. Jenomže je to žánrově všechno a nic a hlavní aktéři mají navíc šikmý voči. A to CGI bylo nepochybně drahý, ale není rozhodně bez chyb a za pár let bude totálně k smíchu. Přesto mi jako ten úplně největší faul přijde, když název filmu Jung_e překládáme do češtiny…🥴 ()

moviefreak

Veľká škoda akú akčnú marketingovú kampaň Netflix zvolil. Toto bol komorný malý film o hrôzach z nových technológii a desivosti veľkých korporácií. Nádherný ľudský príbeh so skvelými akčným scénami, ktoré dopĺňajú príbeh a nie sú tam iba preto, že sa jedná o akčný film. Určite by som si pozrel pokračovanie z tohto sveta. ()

BOURQUE

Shang-ho Yeon to myslí dobre, ale stráca sa v detailoch. Scenár spíš B-čkový, s malým žmurkom na ságu Universal Soldier, ale obsahujúce zaujímavé otázky, mimo iné aj o tom, že akým spôsobom sa dá migrovať ľudský mozog na počítač a či aj v tomto prípade existuje „pocit slobody“. (A ako vždy, aj v budúcnosti bude existovať veľký rozdiel medzi bohatým a chudobným (viac kategórie A, B a C a s tým súvisiace obmedzenia).) Sci-fi „filozofický akčňák“, ktorý má slušnú úroveň zvláštnych efektov, ale vďaka dieram v scenári a slabšej dynamike (posledných 10 minút to nezachráni) sa nedokáže dostať sa na lepšiu úroveň. P.S.: R.I.P. Soo-yeon Kang. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

• Soehyun (Soo-yeon Kang) trpí nevyléčitelnou chorobou, která ji má behěm pár měsíců zahubit. Filmová hrozba se stala bohužel skutečností, Soo-yeon Kang zemřela v květnu 2022, pár měsíců po skončení natáčení. (cerdax2)