Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiálny text distribútora)

altaica

PRO MUŽE:Bankrot, věřitelé v patách, manželka na mrtvici a hle spasitel. Poukaz na dovolenou. Zvláštní hotel. Podivní hosté a ještě podivnější personál. Naprosto skvělá komedie plná hlášek a inteligentního humoru. Obsazení z říše snů – Donutil = skutečná herecká lahůdka, Somr, Němec a Dulava . výborné výkony sloužící celku. Scénář i provedení připomíná slávu Saturnina. Proč není za 5*? Byl by to lepší film, než inscenace a k hereckému koncertu patří i paní Bohdalová, žel střídá dobré i slabší chvilky a pak naprostá tragédie vyhřezlá z nejspodnějšího patra subanální herecké ochotničiny jménem Dejdar. Bože to je vemeno. Trochu se mu navíc blíží svým přehrávaným a do noblesy snímku se nehodícím projevem Postránecký. Zkrátka jak jeden debil dokáže v závěru strhnout dobrý film do rekta kinematografie. Skvěle jsem se bavil, chtěl bych dát 5* ale závěrečná dejdarovina – fuckt nejde dát víc jak 3*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Milá a celkem vkusná záležitost, která na vaší tváři, madame bude kouzlit mnoho úsměvů. Je tam rozhodně, co si vychutnávat. No a tu závěrečnou honičku nějak přežijete. Doporučuji          HLÁŠKA:a)Pane premiére, nedávno jsem četl, že se vám úplně kompletně položila celá vláda, to je pravda? b) Nejenom vláda, taky ekonomika, zahraniční politika, školství ... a)Óo samé mínusy, nějaké plus by nebylo? b) Do plusu šla kriminalita, taky inflace, nezaměstnanost a státní dluh. Takový je výsledek mého mnohaletého politického snažení. Totální rozklad státu. a) Ale pane expremiére, přece jeden člověk nemůže přece takhle totálně rozložit celý stát.To by musel bejt ale jó šikovnej. b) Vypadám snad nešikovně?//b) Všichni v národě i ve vládě jsou přesvědčeni, že jsem odešel z politiky a následně i ze života a to na věky. Zachovat se jako gentleman, to byla má výzva všem, kteří státu škodí. a) No jo, ale kdyby takhle gentlemansky odešli všichni politici,kteří škodí státu, pak by padly celé vlády. b) No jistě, to v Čechách neznáte??! ()

honajz

Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film. ()

Agatha

Jednak nechápu proč se tak všichni návážejí do České televize. Pravda - taky mě nebaví platit poplatky, ale radši zaplatim poplatek než během filmu koukat na šest deseti minutovejch s prominutim přiblblejch reklam! ČT je v poslední době jediný slušný program, na který se dá koukat. Ale kdo má rád americké seriálové vymývače mozků tak Nova s Primou tomuto účelu bohatě vystačí. No ale teď už k Bankrotářům. Tato komedie s povedenou zápletkou mě skutečně pobavila. Vynikající herecké obsazení kazí jen Martin Dejdar, jehož výkon působí nuceně a nepřirozeně. Za to M. Donutil, J. Bohdalová a J. Somr rozjíždějí parádní podívanou, plnou vtipu, překvapení a napětí. Jako televizní film s omezenými finačními prostředky to skutečně předčilo má očekávání. Inu osvědčený televizní režisér Z. Zelenka opět jednou nezklamal. ()

carl.oesch odpad!

Bože, to snad není pravda. To se skutečně někomu může takováhle šílenost na úrovni těch nejhorších opusů a la Nova a ještě k tomu za dvanáct miliónů líbit? Křečivitě přehrávající Donutil, tradičně traoní Bohdalová s Dejdarem a navrch stupidní děj se záplavou neuvěřitelně dementních dialogů.....šílené, nepochopitelné. Tohle je ta "kultůra", na kterou musíme pltit cca dva tisíce ročně a která stojí průměrnou rodinu ročně víc, než ty nenáviděné poplaatky ve zdravotnictví? Každá dvacetiminutová povídka v pořadu 3 + 1 s Donutilem je stokrát lepší, než tajle Zelenkova hrůza. A není zdaleka jediná. Tak děsiví nejsou snad ani Bakaláři. Nicméně mezi dalšími televizními velkodíly se zdatní konkurenti najdou a není jich málo..... ()

otík

Příjemná televizní komediální jednohubka, která si tu nejlepší část vyplýtvala na konci první třetiny filmu, kdy hlavní hrdina prozří a pozná, kam se to vlastně dostal. Závěr už je bohužel hodně natahovaný a tak trochu divák čeká ještě pointu na závěr, která nepřijde. Celkově ale určitě lepší televizní nadprůměr s přijatelným Donutilem, skvělou Bohdalkou a přehrávajícím Dejdarem. ()

• Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)